מירי רגב, מאחורייך: סיפורה של ח"כ נורית קורן

חברת הכנסת מהליכוד שונה בהרבה מובנים מהסביבה הפוליטית שבה היא פועלת: בלי מסיכות, פסאדה או ניסיון להציג משהו אחר שהוא לא היא - כך נראה סיפור חיים אותנטי שמשלב אמביציה ועסקנות פוליטית

מהאלמוניות הכמעט מוחלטת נגאלה חברת הכנסת נורית קורן לא כשעסקה בילדי תימן החטופים וגם לא כשטיפלה בבעלי המוגבלויות, אלא בימים הסוערים של הוועדה לבחירת שופטים, שעל דיוניה היא אומרת בנחישות: "אני לא לקחתי את הנושא הזה של אפליה איתי, ממש לא וגם בוועדה לבחירת השופטים אני מדברת בגובה העיניים. אני יודעת מאיפה באתי ואני לא שוכחת אף פעם מאיפה באתי".


סיפור ילדי תימן בוער בה אבל באירוע שנערך בבית כנסת, ח"כ קורן פוקדת על הדרך כמה אנשים ליתר ביטחון לבחירות הבאות. "מגיע לה הכול כי היא עושה עבודת קודש", אומר אחד הנוכחים בכינוס כשהוא מתייחס לפועלה של ח"כ קורן בנושא ילדי תימן. בתנועה שבה יש נבחר ציבור כמו חיים כץ שפקד את עובדי התעשייה האווירית והוביל אותם באוטובוסים והם לא פעם לחשו שהם חוששים ממנו, העובדה שקורן מנסה לגייס את מי שהיא מובילה את האג'נדה שלהם נשמעת סבירה.


לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פלין הודה בעדות שקר - והואשם; "הסכים להעיד נגד טראמפ"

פרסום ראשון: חקירת ביטן - גם בעבירות שביצע לכאורה כח"כ

בניסיון להקדים את ביטן ואמסלם - ההמלצות בתיקי נתניהו יפוצלו

 

חברת הכנסת נורית קורן
 

חברת הכנסת נורית קורן(חדשות עשר)

ח"כ קורן למדה בבי"ס חרדי, לא סיימה בגרות והתחתנה בגיל 17. היא החליטה לפרוץ את המעגל בגיל 38 וכשהיא מטופלת בארבעה ילדים הלכה ללמוד מדעי החברה ואחר כך שני תארים בלימודי משפטים. "עבדתי בטיפול בילדים, עבדתי בניקוי בתים, באיזשהו שלב למדתי הנהלת חשבונות כדי להתקדם ועשיתי הנהלת חשבונות בסופרמרקט", מספרת ח"כ קורן על השנים שקדמו לתקופה שבה ניהלה מסעדה שהרווחים ממנה - אפשרו לה ולמשפחתה לרכוש בית. "אני יודעת מה זה שאתה לא יודע מאיפה אתה משלם את ההתחייבויות שלך".


מבחינת קשרים פוליטיים נוספים, בני הזוג קורן היו מחוברים לשר משה כחלון כשזה היה עוד בליכוד, משם נובעת הטינה אל היריב של כחלון אבי גבאי, "גבאי מבחינתי זה בדיחה", אומרת ח"כ קורן לחדשות עשר. ולאחר חילופי דברים על הסטיגמות השונות בקרב יוצאי תימן והיחסים בין גברים ונשים בעדה, פנינה מנצורה, אמה של ח"כ קורן, מסכמת בחיוך בזמן שבתה צופה בה: "אני לא רוצה שתהיה ראשת ממשלה".