,

טרגדיה בדרום: פגה נפלה על הרצפה בלידה - ומתה כעבור שבועיים

פרסום ראשון: במהלך לידת מוקדמת של תאומות בבית החולים סורוקה, נפלה אחת הפגות על הרצפה ומתה לאחר שבועיים. המיילדת: "מי השפיר השפריצו על פניי, נסוגתי לאחור והתינוק נפל". המקרה לא דווח למשרד הבריאות

(1:31 דקות)

פגה נפלה על הרצפה במהלך לידה בבית החולים סורוקה שבבאר שבע, ומתה כעבור שבועיים - כך נחשף אמש (רביעי) בחדשות 10. האירוע לא דווח למשרד הבריאות, למרות שמדובר באירוע בעל פוטנציאל ממשי לסכנת חיים המחייב דיווח.

 

האירוע החל ב-10 במאי, כאשר אישה בהריון עם תאומות בשבוע ה-24 להריון הגיעה לבית החולים עם צירים מוקדמים, הוכנסה לחדר לידה ומי השפיר פקעו. במהלך הלידה המיילדת לקחה צעד אחד לאחור, והפגה נפלה על הרצפה. כעבור שבועיים היא מתה.

 

בדוח סיכום הלידה כתבה המיילדת: "לידת תינוק ראשון - עמדתי מול האישה, על מנת לקבל הלידה. בבת אחד פרצו מי השפיר בעוצמה רבה מאד עקב לחץ חזק מאד של האישה. המים השפריצו על פני ועיני. נסוגתי לשניה עקב פרץ המים ומיד המיילדת שעמדה לידי הודיעה לי שהתינוק נמצא על הרצפה למרות שלא ראינו אותו יוצא כלל. חבל הטבור לא היה מחובר לתינוק. מיד הרמתי אותו, חיברתי קלם טבורי והעברתי אותו לפינת טיפולים".  

 

בתגובה מסר בית החולים: "אצל הפגה שנפלה לא אובחנה כל טראומה. היא שרדה במשך כשבועיים ונפטרה לצערנו מסיבוכי הפגות הקשים. הפגה השנייה מתה סמוך ללידה. שיעור הפגים שנולדים בשבוע ה-24 ושורדים הוא נמוך ביותר ומדובר במקרה נדיר שנבדק לעומק".