,

אחרי פעולת ההשתלטות - ישראלים מבטלים את הנופשונים לטורקיה

במחאה על יחסה של טורקיה לישראל והחשש מפני אזהרת המסע שפרסם משרד החוץ, החל גל של ביטולים לנופשונים בטורקיה. מנגד, ישראלים השוהים כעת במלונות במדינה המתויירת מעידים כי "המצב רגוע"

(03:09 דקות)

מתקפת ביטולי הנופשונים החלה הבוקר בכל הסוכנויות בכל הארץ עם פתיחת מוקדי השירות. הישראלים הצביעו ברגליים בתגובה ליחסה של טורקיה כלפי ישראל ולתמיכתה בארגון IHH שארגן את המשט לחופי עזה. טיסות שיצאו היום לאחד מהיעדים בטורקיה המריאו כמעט ללא ישראלים על סיפונן.

חלק מן המבטלים חוששים להגיע לאזור עקב אזהרת המסע שפרסם משרד החוץ ואילו חלק מן המבטלים פשוט לא מעוניינים לנסוע לנופש באווירה שבה ישראל מותקפת על ידי ההנהגה והרחוב בטורקיה. המטיילים שהזמינו טיסות ונופשונים לאתר התיירות המבוקש הודיעו שהם "די בלחץ".

חלק מחברות הנסיעות הודיעו כי הטיסות שיועדו לצאת לטורקיה בימי חמישי וראשון בוטלו וכרגע נשקלת האפשרות לבטל טיסות במהלך שבוע הבא. נציגת "טורקיש איירליינס" הודיעה כי "לא כל הנוסעים מגיעים".

במקביל לישראלים המפוחדים והחוששים, קיימים אלו שהפחד לא מצוי בקרבם וכי ברגעים אלו הם שוהים על אחד החופים בקלאבים הידועים של המדינה. "המצב רגוע לחלוטין. הסתובבנו כל היום בעיר, בשווקים, לא עשו כלפינו שום מחאות", סיפר רוני שחר, אחד מהישראלים שנמצאים במלונות בטורקיה.

עודד פורטיס, מנכ"ל חברת "יש קרוז" שמפעילה את ספינת התענוגות "מג'יק 1" הודיע כי הספינות לא יעגנו בנמלי טורקיה בשבועיים הקרובים אלא רק בנמלי יוון וקפריסין.

דרמה בלב ים - הסיקור המלא >>