,

ענת קם בפתח משפטה: "אני מקווה שיהיה בסדר"

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נפתח משפטה של ענת קם, העיתונאית שהואשמה בריגול חמור לאחר שמסרה מסמכים צבאיים סודיים לכתב "הארץ", אורי בלאו • הוא טרם הגיע להסדר עם השב"כ שיאפשר את חזרתו ארצה

(41 שניות)

משפטה של ענת קם, שהואשמה במסירת מאות מסמכים מסווגים שאותם לקחה מלשכת אלוף פיקוד המרכז, לידי כתב "הארץ" אורי בלאו, נפתח הבוקר (שני) בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. בכניסה לבית המשפט אמרה קם: "היום יצאתי מהבית, אז אני מרגישה טוב. אני מקווה שיהיה בסדר".

מאז מעצרה, נתונה קם במעצר בית. בלאו, שפירסם חלק מהמסמכים, טרם הגיע להסדר עם השב"כ שיאפשר את חזרתו ארצה.

לכל הכתבות בפרשת ענת קם>>

בשבוע שעבר דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את בקשתה של קם להקלה בתנאי מעצר הבית שלה. בפנייה שהגישה לבית המשפט ביקשה קם לצאת מביתה למשך שעתיים מדי יום. אולם השופטים קבעו כי אין נסיבות חדשות בעניינה שמצדיקות את מתן ההקלה.

בחודש אפריל קיבל בית המשפט העליון באופן חלקי ערער שהגישה המדינה בנוגע לתנאי מעצר הבית שהוטל על העיתונאית. בפסיקתו הורה בית המשפט להחמיר את תנאי המעצר שהוטלו עליה.

בית המשפט העליון קבע כי קם תהיה כפופה למעצר בית מלא במשך 24 שעות ביממה, וכי מעתה והלאה גם תהיה כפופה במשך 24 שעות ביממה לפיקוח של אחד מהוריה או אחותה או דודתה. כמו כן הורה בית המשפט העליון כי יהיה עליה להתייצב בתחנת משטרה פעם בשבוע, כאשר היא מלווה על ידי אחד מהמפקחים שנקבעו.

"המעשים המיוחסים לענת קם מצביעים, לכאורה, על עיוות פנימי עמוק בתפיסת חובותיו של חייל כלפי המערכת הצבאית אותה הוא נדרש לשרת", נכתב בהחלטת בית המשפט על החמרת התנאים, "זו סטייה חמורה מאחריות בסיסית שאזרח חב כלפי המדינה אליה הוא משתייך."

(25 שניות)