"היא הייתה מאוד רגישה ותמימה": מה הביא למותה של ורד קרמסקוי ליד מחלף איל?

החשוד ברצח הצעירה אמר בחקירתו שזוגתו זרקה את עצמה מהרכב בו נסעו, ממצאי נתיחת הגופה לא חד משמעיים וגם החברים אומרים שלדעתם לא הייתה כוונה להכאיב אחד להשני – והחקירה תקועה. "אולי לא לימדתי אותה מספיק איך לשמור על עצמה ולא לתת לאף אחד לפגוע בה", אמרה אמה לורה

  • פורסם ב:
  • 06/05/2017 00:05
  • |
  • עודכן ב:
  • 06/05/2017 00:27
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

ורה קרמסקוי הייתה אישה צעירה שאהבה מסיבות טבע. לפני ארבע שנים היא הכירה את ח' בן ה-34, שהפך לבן זוגה - ושלפי החשד השליך אותה אל מותה מהרכב בו הם נסעו. אבל מה קרה שם באמת?

 

"אין לי מושג מה קרה שם, לעולם לא נדע כי זה היה רק ביניהם", אמרה אמה הביולוגית של ורה, לורה, שאין לה משפחה בארץ. "אולי לא לימדתי אותה מספיק איך לשמור על עצמה ולא לתת לאף אחד לפגוע בה, כי היא הייתה מאוד רגישה, תמימה ונקייה". מה שמחזיק אותה בימי השבעה הקשים הוא הודעת טקסט שבתה שלחה לה: "כל הכבוד על המוטיבציה, למרות כל הקשיים. אוהבת אותך, את אמא למופת - מתגעגעת".


>> תעלומת המוות על הכביש - כתבות נוספות בנושא:

בידי המשטרה סרטון המתעד את החשוד סמוך לאירוע

ורד נפלה מרכב ומתה - חבריה של האם מגייסים כסף בעבורה

"אין סיכוי שהתאבדה": אמה האומנת של ורה מדברת

 

 

"אולי לא לימדתי אותה מספיק לשמור על עצמה?". ורה קרמסקוי(ללא קרדיט)

ח', שהיה אמור להפוך לבעלה של ורה בעוד כמה שבועות, אמר בחקירתו שהיא פתחה את דלת הרכב וזרקה את עצמה ממנו. הוא הוסיף כי הוא בלם, ירד מהרכב במהירות כדי לראות מה קרה לה, כשבמקרה חלף במקום אדם הגר בצופים. לדבריו, אותו אדם אמר לו שהוא ייקח את האוטו שלו והוא יישאר עד להגעתו של האמבולנס. לדעתו של אור רון, חבר של ורה, הסיבה היא איבוד שליטה של בני הזוג: "הם טיפוסים כאלה שקל להם לאבד את עצמם, לדעתי לא הייתה שם שום כוונה להכאיב אחד לשני".

 

למשטרה אין ראייה חד משמעית נגד החשוד. הסיבה שהוא עדיין נמצא במעצר נעוצה בכך שהוא התנהג מוזר לאחר התאונה ובדברים נוספים שהתגלו אחר כך, כמו סרטון שלו בו הוא נראה באירוע. גם תוצאות נתיחת הגופה לא מספקות תשובה חדה האם מדובר במקרה רצח או לא, אך הדבר לא משנה לאמה הכואבת והמבולבלת: "אני מבקשת מאנשים לא להמציא דברים ולתת לנשמה של המלאך לנוח".

 

נעמי יעקובסון, אמה האומנת של קרמסקוי, הגיעה לאולפן "שישי" וסיפרה על על ורה שהכירה, שלדעתה חיפשה בבן זוגה דמות אב: "אביה עזב לרוסיה והיא הייתה ילדה נטולת אב, יכול להיות שזה היה חסר לה. אני עוד לא מעכלת, לא הפנמתי את מה שקרה". היא מוסיפה כי לדעתה, אם ורה קפצה אל מותה מהרכב - זה קרה רק כי היא חשה סכנה לחייה: "אולי הוא לחץ או איים עליה והיא הרגישה שהיא חייבת להציל את עצמה. היא הייתה ילדה שיודעת לשרוד, מאוד אינטליגנטית".

 

הייתה אמורה להתחתן עם החשוד ברציחתה. ורה קרמסקוי ז
 

הייתה אמורה להתחתן עם החשוד ברציחתה. ורה קרמסקוי ז"ל(ללא קרדיט)