מחדל הנדל"ן במצפה רמון: דירות למקורבים, קרקעות נטושות ותושבים במחסן

מצפה רמון היא ללא ספק אתר מעניין לנופש, אבל עדיין רחוקה מקצב הבנייה שיהפוך אותה לעיר - בין באר שבע לאילת. מדוע המגרשים הרבים שיש ביישוב נותרו שוממים כבר 15 שנה – ולמי התגלגלו הדירות שכן הוקמו כאן לטובת תושבים? בדיקת "אנליסט" בפרויקט "קרוב לבית" מעלה כי ישיבה דתית לקחה בעלות על דירות עמידר, ואחרות התייקרו או הועברו למקורבים

למה מגרשי בנייה ביישוב המדברי נותרו שוממים כבר 15 שנה?


ביישוב הפריפריאלי מצפה רמון ממשיכים ב"עמידר" להשכיר בזול עשרות אלפי יחידות לישראלים שנקלעו למצוקה. אך מסתבר שבמצפה רמון הדירות הללו מושכרות לאנשים הלא נכונים.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

החיים של נשות היישוב המבודד ביותר בנגב: "נוח לאנשים לקבל קצבאות ולא לעבוד"

הנשים החזקות של מצפה רמון - על החיים במקום המבודד בישראל

 

כך במקום דירות עבור נזקקים, הפכו המגורים במקום לדירות של תלמידי ישיבה. בלחץ הסיעות הדתיות במועצה ובתקופה שבה השר הממונה היה אורי אריאל מ"הבית היהודי", התברר שמשרד השיכון הסכים להכביר רשמית את הדירות שהוא שיפץ, לבעלות הישיבה.

 

דירות עמידר שהושכרו לתלמידי ישיבה
 

דירות עמידר שהושכרו לתלמידי ישיבה(חדשות 10)

בשכונה "הר גמל" שהייתה מלאה בפוטנציאל לקונים - נבנו רק 12 וילות, והשאר התייקרו עם הזמן. מי אשם בעליית המחירים הזו? מנהל מקרקעי ישראל: למרות שהחוזה חייב את הרוכשים להשלים את הבנייה בתוך שלוש שנים, או שהמגרשים יוחזרו למדינה, אף אחד במנהל לא בדק אם הווילות אכן קמו בשטח.

 

במקרה אחר התברר כי דירות שהיו מיועדות בפועל לאמנים ויוצרים, שקיבלו אפשרות לגור במקום בשכר דירה של שקל לחודש, העביר סמי שושן, ראש המועצה לשעבר, למקורבים שלו.

 

מ"עמידר" ומשרד השיכון נמסר בתגובה: ההחלטה לשפץ את המבנה התקבלה ב-2012 עקב מצבו הקשה וסכנות בטיחותיות במערכת החשמל, מעקות הברזל והמדרגות. משרד החינוך התנה את המשך אכלוסן של הדירות בתיקון הליקויים, ואכן הדירות שופצו בשנת 2014 תמורת 2.7 מיליון ש״ח, כאשר הדיירים משלמים שכירות כחוק. חשוב להדגיש, שבמצפה רמון אין רשימת ממתינים לדיור ציבורי.

 

ממנהל מקרקעי ישראל נמסר: אנו מתכוונים לקנוס בעלי קרקעות שסוחרים במגרשים כדי שיוכלו לבנות את הוילות.


תגובת סמי שושן: הבניינים אינם שייכים ל"עמיגור" או ל"סוכנות היהודית".