אבו מאזן הורה לעצור חוליות טרור: "כל מי שמתכוון לפעול נגד הביטחון ייעצר"

ייתכן ומדובר מהפחד שביום שאחרי נפילת הרשות הפלסטינית, אך יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הורה לעצור חוליות טרור שבכוונתן לבצע פיגועי התאבדות וירי. דובר החמאס בעזה: "מה שמקודש הוא הדם הפלסטיני ולא התיאום הביטחוני"

האם אבו מאזן החליט להסיר את הכפפות ולהיאבק בטרור הפלסטיני? יו"ר הרשות הפלסטינית הודיע הלילה (ראשון) כי הורה לעצור חוליות טרור המעוניינות להוציא לפועל פיגועי ירי והתאבדות, בחמאס כבר הודיעו על התנגדותם.

 

לפי דיווחים פלסטינים, נראה שמנגנוני הביטחון הפלסטינים העלו הילוך בכל הנוגע למאבקם בחמאס ובתומכיו בשטחים, שפועלים להסלים אפילו יותר את גל הטרור האחרון, והחלו לבצע מעצרים ותשאולים כדי לאסוף מודיעין ולסכל מבעוד מועד "פיגועי איכות" שהחמאס שואף להוציא לפועל.

 

יו
 

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, במסיבת עיתונאים בבית לחם(רויטרס)

"כל מי שמתכוון לפעול נגד הביטחון ייעצר, ולא מעניין אותי בכלל לאן הוא מתכוון ללכת ולבצע את הפיגוע", אמר אבו מאזן, "נושא הביטחון כפוף אך ורק להוראות ממני". מושיר אלמסרי, דובר חמאס בעזה, אמר כי "מה שמקודש הוא הדם הפלסטיני ולא התיאום הביטחוני".

 

הסיבה לשינוי הזה, לפי גורמים פלסטינים, מגיעה על רקע החשש בצמרת הפלסטינית מהיערכות של ישראל להתמוטטות הרשות וליום שאחריה. החשש הזה, והחשש שהחמאס יתחזק, מבהיל את בכירי הרשות אך גרם גם להם להבין כי למרות הקיפאון המדיני, יש לישראל ורשות הפלסטינית אינטרס משותף מובהק - המלחמה בטרור ובחמאס.