עריקאת על גילוי המרגל הישראלי: "זו לא הפעם הראשונה שזה קורה בלשכתי"

סאאב עריקאת, הממונה על המשא ומתן עם ישראל מטעם הרשות הפלסטינית, הגיב לראשונה על חשיפת המרגל הישראלי שפעל בלשכתו: "אני מופתע ומזועזע אך זו לא הפעם הראשונה שזה קורה". הוא הוסיף כי הוא מאמין בחפותו של החשוד עד שיוכח אחרת: "החוק יעשה את שלו"

יומיים לאחר שפורסם כי עוזרו של סאאב עריקאת נעצר בחשד שריגל לטובת ישראל, מגיב היום (שני) בכיר הרשות הפלסטינית לראשונה על המעצר, ואומר: "הופתעתי והזדעזעתי".

 

הבכיר שנעצר במשרדו של עריקאת, נעצר על ידי המודיעין הפלסטיני בחשד שבמשך כשני עשורים הדליף למודיעין הישראלי מידע אודות המשא ומתן בין הרשות הפלסטינית לישראל ועל עמדות הפלסטינים. עריקאת לא מוכן לחשוף את זהותו של העצור אבל הסכים לומר כי מתנהלת חקירה שתבדוק אם הוא אכן ריגל לטובת ישראל, ואם כן באיזה היקף: "החוק יעשה את שלו, אני אומר שהחשוד חף מפשע עד שתוכח אשמתו".

 

 

"זו לא הפעם הראשונה שזה קורה בלשכתי". סאאב עריקאת(חדשות 10)

עריקאת גם טוען שזו אינה הפעם הראשונה בה ישראל הפעילה סוכנים ומרגלים בצמרת הרשות הפלסטינית: "זו לא הפעם הראשונה בה זה קורה בלשכה שלי". גורמי ביטחון פלסטיניים אישרו היום לחדשות 10 כי למרות הקיפאון המדיני, ישראל מפעילה מרגלים בשטחי הרשות הפלסטינית וכי בקרוב יתנהל מבצע נרחב כדי לאתרם.

 

"שלחתי איגרת לכל שרי החוץ של האיחוד האירופי ועידכנתי אותם ב'הישגים' של ממשלת נתניהו בכל הנוגע להתנחלויות, הפקעת אדמות והשמדת אופציית שתי המדינות", סיפר עריקאת כשנשאל לגבי הקיפאון המדיני בין ישראל לרשות, "אני חושב שנתניהו הצליח להשמיד את תרבות השלום במוחותיהם של אנשינו".