יעלון על חיסול מלחם: "נרדוף את דורשי רעתנו בכל מקום, ונניח עליהם את ידנו"

שר הביטחון הגיב בסיפוק לחיסולו בוואדי ערה של נשאת מלחם, המחבל שרצח בשבוע שעבר שלושה ישראלים ונמלט. ישראל כץ: "ביטחון ישראל נמצא בידיים טובות". ליברמן: "העובדה שהיו גורמים שסייעו לו שמה קץ לאמירות המגוחכות על מפגע בודד ומשוגע"

בממשלה ובמערכת הביטחון הביעו הערב (שישי) שביעות רצון מחיסולו של המחבל נשאת מלחם, שביצע בשבוע שעבר את פיגוע הירי בתל אביב בו נרצחו שלושה ישראלים.

 

"בפעילות נחושה ומאומצת של כוחות מיוחדים של המשטרה והשב"כ, הודות לריכוז מאמצים מודיעיניים, חקירתיים ומבצעיים מסביב לשעון, אותר המחבל במבנה בערערה", הודיעו במשטרה. "המחבל יצא מן המבנה, תוך שהוא יורה לעבר הכוחות ומיד נורה ונהרג. אין נפגעים לכוחותינו".

 

לכתבות נוספות

>> חילופי המסתור והטעות הגורלית: כך התבצע המצוד

 

ארדן: "הפכנו אבן אחרי אבן"

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר את ברכתו לכל הכוחות שפעלו "במקצועיות וללא לאות" לאיתור המחבל ולחיסולו, ושר הביטחון, משה יעלון, הצהיר: "החיסול מוכיח שוב שישראל תרדוף עד חורמה בכל מקום אחר דורשי רעתנו, בתוך המדינה, לאורך גבולותיה, ואף הרחק מהם - ותניח עליהם את ידה".

 

השר לבטחון פנים גלעד ארדן הוסיף: "אני מודה לכל מי שלקח חלק במאמץ הגדול לאתר את המחבל הנפשע. מאז הפיגוע כוחותינו עבדו יומם וליל והפכו אבן אחר אבן בכל מקום על מנת לאתר את המחבל, ואני שמח שהיום המאמץ הגדול נשא פרי. נמשיך להילחם בטרור בכל העוצמה ומי שיפגע בנו - אנו נפגע בו".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יעלון ואל
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יעלון ואל"מ רומן גופמן בסיור בגוש עציון(רויטרס)

שר המודיעין, ישראל כץ, הוסיף: "בטחון ישראל נמצא בידיים טובות, ומי שירים יד על אזרחי מדינת ישראל ומי שיסייע לו ישלם את מלוא המחיר".

 

במחנה הציוני בירכו: "לוחמי צה"ל, המשטרה, השב"כ וכל הכוחות המיוחדים עושים ימים כלילות על מנת לשמור כל בטחונם של אזרחי ישראל וכולנו חבים להם תודה". ח"כ עמר בר לב פירט: "ברכות לשב"כ ולמשטרה על עבודת המודיעין המורכבת והמוצלחת - ממש לא פשוט ולא מובן מאליו, וברכות לימ"מ על הריגת המחבל בקרב".

 

השר לשעבר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, התמקד דווקא באספקט אחר: "העובדה שיש גורמים נוספים שסייעו למחבל שמה סוף לאמירות המגוחכות על מפגע בודד ומשוגע ומחייבת טיפול שורש בגורמים הקיצוניים בחברה הערבית בישראל".