גרושתו של החשוד בניסיון הצתתה: "הילדות צעקו - 'אבא, אל תהרוג את אמא!'"

בראיון ראשון ממקום מחבואה, מספרת גרושתו של דוד בוקובזה על רגעי האימה כשאיים עליה עם אקדח ביד אחת ובקבוק דלק בשנייה - לעיני ילדותיה. "אחרי שהצית את עצמו רציתי שימות, גם הילדה הגדולה רצתה", סיפרה לחדשות 10

  • פורסם ב:
  • 11/05/2017 19:58
  • |
  • עודכן ב:
  • 11/05/2017 19:58
  • |
  • כתבים:
  • מאור צור

בראיון ראשון ממקום מחבואה, סיפרה אחר הצהריים (חמישי) גרושתו של חיים בוקובזה, החשוד שניסה לירות בה ולהצית אותה לעיני ילדיהם, וכמו כן ברצח חברו, על רגעי האימה ביום בו נכנס הגבר לביתה שבבאר שבע.

 

"חברה של הילדות שלי יצאה מהבית ושכחה לסגור את הדלת. הוא ישר נכנס לבית ואז לחדר שלי, ואז שם לי אקדח במצח", היא תיארה, "אחרי זה יצאתי אתו לסלון, ליד הדלת של הבית. ושם, כשהוא ניסה להכניס את המחסנית לאקדח, תפסתי בשתי ידיים את האקדח וניסיתי לקחת אותו ממנו".

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

החשד להזנחה בחדרה - האם: "הוא לא יצא מהבית בשל בעיות בריאות"

בשל זיהום מי ביוב: חוף גורדון בת"א הוכרז כמסוכן לרחצה

שלושה בני אדם, בהם איש תקשורת, נעצרו בחשד לפדופיליה ברשת

 

"הוא בן אדם יותר חזק ממני", המשיכה, "הוא התעצבן, לקח את הראש שלי ודפק אותו כמה פעמים בקיר. נשבר לי האף. אחרי זה הוא הסתכל עליי ואמר - חכי שנייה. ופתאום אני רואה שיש לו בידיים בקבוק עם דלק שהוא מתכוון לשפוך עליי. הילדות צעקו - 'אבא אל תהרוג את אמא'".

 

דוד בוקובזה, על רקע רכבו לאחר שהצית אותו
 

דוד בוקובזה, על רקע רכבו לאחר שהצית אותו(יו טיוב צילום מסך)

לאחר מכן סיפרה האישה כיצד הצליחה לחמוק מהבית. "כשפתאום ראיתי שיש לו בקבוק עם דלק ביד, הצלחתי הפעם לפתוח במהירות את כל המנעולים ופשוט עפתי משם. הייתי בטוחה שהוא לא הצליח לשפוך עליי, אח"כ בבית החולים התברר לי שהייתי מלאה בדלק".

 

"אחרי שהצלחתי לצאת מהדירה התחלתי לצרוח, לדפוק בדלתות ולקרוא לעזרה כי הוא נשאר שם עם הבנות שלי בבית", היא המשיכה לתאר, "רצתי למטה וקראתי לבנות שלי לצאת למרפסת. פתאום ראיתי שהן יוצאות מהכניסה של הבניין מחזיקות ידיים. זה היה רגע של הקלה. אחרי זה התברר שלקחו אותם שכנים. הגדולה סיפרה שהוא הצית את הבית ואחרי זה אמר לבנות - 'אני לא רוצה למות' ויצא מהמקום".

 

לאחר מכן התייחסה גרושתו של בוקובזה לאירועים הנוספים בהם הוא חשוד, רצח חברו אבי אלתר, וניסיון ההתאבדות שלו בהצתה בתוך רכבו, מול בית המשפט העליון בירושלים. "את זה שהוא רצח את חבר שלו גיליתי כמה ימים אח"כ מחברה שלי. הייתי בהלם", היא אמרה.

 

"הם היו חברים טובים. איך בן אדם מסוגל להגיע לרמות כאלה? כששמעתי פשוט התחלתי לרעוד", המשיכה האישה, "ידעתי שהוא בן אדם שמסוגל להרבה דברים, היה לי חשש שהוא יכול להרוג אותי, אבל להגיע לדברים כאלה? גם לא הכל פורסם, היו לא תכניות חבל על הזמן. זה מוח של משוגע סדרתי".

 

הרכב שבו דוד בוקובזה הצית עצמו בירושלים
 

הרכב שבו דוד בוקובזה הצית עצמו בירושלים(פייסבוק צילום מסך)

לדבריה, כשקיבלה את החדשות על ניסיון ההתאבדות של גרושה היא ייחלה למותו, ולמרות מצבו הנוכחי - היא עדיין חוששת לחייה. "בחקירה הזו השתתפו הרבה אנשים וכשכולם שמעו שהוא מאושפז במצב אנוש, הם היו בתקווה שימות", סיפרה לחדשות 10.

 

"הייתי מרגישה יותר רגועה אם הוא היה הולך לעולמו", הצהירה, "אפילו הבנות שלי, כשהן שמעו שהוא בבית חולים הן אפילו לא ידעו שהצית את עצמו. הן נורא פחדנו ממנו והגדולה אמרה לי - 'אמא, אני לא רוצה שיטפלו בו, אני רוצה שימות'".

 

במשטרה מרגיעים אותי שייתנו לו מאסר עולם אבל אני עדיין מפחדת", הבהירה, "לבן אדם יש יכולות, הוא מאוד תחמן, מאוד ערמומי. אני מבקשת מבית המשפט להתייחס בשיא הרצינות למעשים שלו ולמה הוא מסוגל לעשות. זה בן אדם שאף פעם לא עוצר".