3 פצועים בפיגוע דקירה בעיר העתיקה, אחד מהם במצב אנוש

שני מחבלים דקרו שלושה גברים בשער יפו שבירושלים. אחד מהנפגעים, בשנות ה-60 לחייו, נפצע אנושות, מצבם של השניים הנוספים מוגדר קשה. השלושה פונו לבתי חולים בעיר. המחבלים נורו על ידי לוחמות מג"ב, אחד מהם נהרג והשני נפצע באורח אנוש. הישראלי שנפצע אנושות נפגע גם מירי אחת השוטרות

פיגוע דקירה בירושלים. שני מחבלים דקרו היום (רביעי) שלושה גברים בשער יפו שבעיר העתיקה. מצבו של אחד מהם, בשנות ה-60 לחייו, מוגדר אנוש. הנפגעים הנוספים נפצעו באורח קשה.

 

צוותי מגן דוד אדום שהוזעקו למקום העניקו לשלושה טיפול רפואי ופינו אותם לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בעיר. לוחמות משמר הגבול ששהו במקום ירו לעבר המחבלים, כתוצאה מכך אחד מהם נהרג והשני נפצע באורח אנוש. הישראלי שנפצע אנושות נפגע גם מירי אחת השוטרות.

 

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי שני המחבלים הבחינו באזרחים יהודים בסמוך לשער יפו ודקרו אותם באמצעות סכינים. לוחמות מג"ב ששהו באזור והבחינו באזרחים שרצים בבהלה לכיוון השער ירו במחבלים בזמן שהם דוקרים את אחד הנפגעים.

 

אחת השוטרות, שהיא גם חובשת בהכשרתה, העניקה טיפול ראשוני לאחד הנפגעים, עד שצוותי מד"א הגיעו למקום וטיפלו בשלושה. כאמור, הישראלי שנפצע אנושות נפגע מירי תועה של אחת הלוחמות לאחר שנדקר על ידי המחבלים.

 

שני מחבלים דקרו שלושה אזרחים - ונורו. זירת פיגוע הדקירה בעיר העתיקה
 

שני מחבלים דקרו שלושה אזרחים - ונורו. זירת פיגוע הדקירה בעיר העתיקה(TPS)

נאסר זחימאן, חובש בכיר במד"א שחלף במקום, סיפר על זירת הפיגוע: "הדרכתי שיעור נהיגה כשלפתע אני רואה את המחבלים דוקרים עוברי אורח, עצרתי את הרכב ויצאתי עם הציוד, ראיתי את 2 הפצועים שוכבים כשהם סובלים מפציעות חודרות בפלג גופם העליון, התחלתי בטיפול רפואי כשמהר מאוד הגיעו כוחות נוספים שלנו למקום".


פרמדיק מד"א אהרון אדלר, שהוזעק למקום, סיפר: "ראינו גבר שוכב כשהוא מחוסר הכרה, הוא סבל מפציעות חודרות בפלג גופו העליון, העלנו אותו מידיתי לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבי"ח תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים שכלל הנשמה, טיפול תרופתי, עצירת דימומים ומתן נוזלים כשמצבו מוגדר אנוש".

 

 

אחד מהמחבלים נהרג, השני במצב אנוש. זירת הפיגוע בי-ם
 

אחד מהמחבלים נהרג, השני במצב אנוש. זירת הפיגוע בי-ם(ללא)

שכפ
 

שכפ"צ הלוחמת שהעניקה טיפול ראשוני לאחד הנפגעים(חטיבת דובר המשטרה)