שב"כ חשף חוליית חמאס שתכננה פיגועי התאבדות

האדריכלים ישבו בעזה, הזרוע המבצעת בשכונת אבו דיס שבמזרח ירושלים, ובאוניברסיטת אבו דיס גויסו חמישה אנשים שהסכימו לבצע פיגועי התאבדות. בדירה ששכר ראש החוליה, אחמד עזאם, נמצאה מעבדת נפץ

הותר לפרסום: בשירות הביטחון הכללי הצליחו בשבועות האחרונים לחשוף תשתית טרור רחבה של חמאס, שהוכוונה מעזה, פעלה באבו דיס שבמזרח ירושלים, ותכננה להוציא לפועל פיגועי התאבדות, בעיקר בשטחי ירושלים, יהודה ושומרון.

 

בראש החולייה עמד אחמד גמאל מוסא עזאם (24), תושב יאסוף וקלקיליה, שגויס על ידי הפעילים בעזה, כדי להקים את התשתית הצבאית שתבצע את הפיגועים. הוא למד אצלם כיצד לייצר חגורות נפץ ומטעני חבלה, וקיבל הוראות לגייס פעילים נוספים שלמדו לצדו באוניברסיטת אבו דיס, כדי שאלה ירכשו את חומרי הנפץ, ישכרו דירות, יגייסו מתאבדים - וישלחו אותם לבצע את הפיגועים. רק שלשום, אגב, נחשפה חוליה נוספת ממזרח ירושלים - הפעם של בעלי תעודות זהות ישראליות שביצעו פיגועי אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות ביטחון ואזרחים יהודיים.

 

עד כה נעצרו 25 מפעילי החולייה, רובם סטודנטים מאבו דיס. בדירה ששכר עזאם אותרה במהלך החקירות מעבדת נפץ, בה נתפסו חומרים שנרכשו בחנויות בישראל וברמאללה.

 

מעבדת נפץ שנחשפה באבו דיס
 

מעבדת נפץ שנחשפה באבו דיס(תקשורת שב"כ)

אחד המגויסים היה חאזם סנדוקה בן ה-22, תושב העיר העתיקה בעל יכולת תנועה חופשית, שגויס כדי לרכוש חומרים, לאסוף מודיעין על יעדים לפיגוע, ולשלח את המתאבדים לתחומי הקו הירוק. פהדי אבו קיעאן, בדואי בן 19 תושב חורה שבנגב, הודה בחקירתו כי לפני כחודשיים וחצי הסכים להצעה מעזאם לבצע פיגוע בשטח ישראל בעזרת מכונית תופת או חגורת נפץ. השניים הודו כי הם גם תומכי דאע"ש ופעלו במסגרות סלפיות מקומיות.

 

בבית לחם נתפסו שלושה פעילים נוספים, תושבי העיר. עיסא שוכה בן 19 הסכים לבקשת עזאם לבצע פיגוע וסייע לו לקבל כספים מעזה, וגייס את מוחמד סרחאן בן ה-20, כדי שיבצע איתו פיגוע התאבדות, ואת מוחמד נעים עלי בן ה-19 כדי שיבצע פיגוע עתידי.

 

בשב"כ אומרים כי החוליה שנחשפה מדגישה מחדש את מעורבותה של הזרוע הצבאית ברצועת עזה בפעילותו של חמאס בתחומי יהודה ושומרון, וכי המעצרים בלמו באיבה את האפשרות לבצע סדרת פיגועי הרג המוני בישראל ובשטחים, שהיו מביאים להסלמה משמעותית במצב. "גל הפיגועים שתוכנן מוכיח כי חמאס, בהובלת הזרוע הצבאית, מתעלמת ממצוקתו הרבה של הציבור ברצועה וממאמציהם של כלל הגורמים בזירה לשיקומה", נמסר בהודעה.

 

חוליית חמאס שתכננה פיגועי התאבדות
 

חוליית חמאס שתכננה פיגועי התאבדות(תקשורת שב"כ)