שולה זקן בדיון הטיעונים לעונש במשפט הולילנד, חדשות 10

זקן בביהמ"ש: "חיברתי בין יוסי אולמרט לדכנר, אהוד אמר שאין ברירה"

יאושר או יבוטל? רגע לפני שהוא מחליט אם לקבל את הסדר הטיעון, תקף השופט דוד רוזן את עוזרתו של ראש הממשלה לשעבר, שולה זקן, ואמר כי "מדובר בעבריינית משמעותית". התובע: "היא העבירה 8 קלטות ובהן ראיות שמצדיקות את ההסדר"

השופט בתיק הולילנד, דוד רוזן, דן הבוקר (חמישי) בהסדר הטיעון שהגישה הפרקליטות לגבי שולה זקן. הפרקליטות מבקשת לגזור על זקן 11 חודשי מאסר וקנס בסך 25 אלף שקלים - עונש קל משמעותית מזה שנגזר על המורשעים האחרים בתיק הולילנד שלשום, ובתוכם כמובן ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

 

זקן, שהגיעה לבית המשפט המחוזי בת"א כשהיא מלווה בשני בניה, רועי ונדב, שמעה את התובע יהונתן רוזן פותח את דבריו באומרו כי זקן מסרה להם לפחות שמונה קלטות המתעדות שיחות ומפגשים בינה לבין אהוד אולמרט לאורך תקופה של מספר שנים - וכן שיחות בינה לבין בא כוחו של אולמרט לשעבר, עו"ד נבות תל צור (שנחקר לאחרונה בהקשר לחשדות החדשים נגד אולמרט). את תוכנן של הקלטות, עם זאת, סירב לחשוף בדיון שנערך בדלתיים פתוחות. "אם אולמרט נחשף אליהן, כל העולם נחשף", הגיב רוזן.

 

"השיחות המוקלטות מעלות חשד ממשי לעבירות של שיבוש הליכי משפט והדחת עד", אמר תדמור, "יש בהן מידע רלוונטי להכרעה בתיק הולילנד ובפרשות ראשונטורס וטלנסקי. ראיות על דברים שהתבצעו מאחורי הקלעים. עוצמת הראיות הללו מצדיקה הגעה להסדר טיעון מקל עמה, למרות שההליך בשלב מאוד מאוחר".

 

השופט דוד רוזן ציין כי זקן הייתה עוזרתו של אולמרט ולא נבחרת ציבור, והוסיף כי לא ניתן להשוות בניהם - על אף הכוח שהיה לה. "אין פה ניקוי אורוות, זקן היא עבריינית משמעותית שפיתחה לעצמה מעמד פשע בפני עצמו", אמר רוזן.

 

רוזן עושה הרושם, מקשה מאוד על קבלת ההסדר טיעון. "מה שקרה איתה בפרשת רשות המיסים לא פחות חמור ממה שקרה בהולילנד. אח שלה ביקש למנות ראש לרשות המיסים. אתם יודעים מה המשמעות של זה? מיליונים. זו פרשה שאותי מזעזעת. אי אפשר לדבר על זקן כפקידה, היא עבריינית", תקף רוזן והוסיף כי "היא רק מחזקת את מה שאני לא צריך בשבילו חיזוק".

 

>> כך "איבד" אולמרט את זקן

 

רוזן, שביקש בהכרעת הדין חומרים שיובילו ל"ניקוי אורוות", ענה לתובע כי שיבוש הליכי החקירה פחות מטריד אותו.

 

זקן חתמה על הסדר הטיעון בסוף חודש מארס, מספר שבועות לאחר שהחליטה להתיר נדר שנדרה לאביה המנוח כדי שתוכל להעיד נגד הפוליטיקאי אותו ליוותה מקרוב כמזכירה וכאשת סוד במשך עשרות שנים.

 

בעניין הולילנד, נראה כי הראיות החדשות שמסרה זקן עשויות להוות "אקדח מעשן" בידי הפרקליטות - כולל הקלטות, כפי שנחשף אתמול בחדשות10, בהן לכאורה נשמע אולמרט מבקש מעד המדינה שמואל דכנר את חצי מיליון השקלים עבור אחיו יוסי. זקן שינתה את הגרסה שמסרה תחילה במשטרה בעניין הזה.