המדינה תשלם 1.3 מיליון ש"ח לכל עובד בתע"ש שיפרוש מרצון

כמו כן, יקבלו העובדים מענקי פרישה בסכום שני מילארד שקלים וגם החברה עצמה תקבל מאות מיליונים שישמשו לייצוב מצבה הפיננסי. במשרד האוצר מקווים להרוויח מהעסקה קרקעות לבניית מגורים ברמת השרון והפרטה של פעילות החברה, בעוד מי שצפוי להרוויח אף יותר הוא ככל הנראה עובדי חברות ציבוריות אחרות- שעשויים לדרוש תנאי פרישה דומים

(1:56 דקות)

כמה שווה למשרד האוצר לשלם עבור פרישה מרצון של עובד בחברה ממשלתית? כנראה שלא מעט. הסכם ענק שייחתם עם החברה הממשלתית תע"ש נועד לאפשר פרישת 1200 עובדים.

 

מיליון ושלושת מאות אלף ש"ח יקבל כל עובד שיסכים ללכת הביתה. ההסכם גבוה בעשרות אחוזים מהסכמים מקבילים שנפתחו בשנים האחרונות. במשרד האוצר מקווים כי באמצעות ההסכם הזה יתאפשר לבסוף הצמצום המיוחל בכוח האדם של החברה. כמו כן, בזכות ההסכם יועברו קרקעות החברה ברמת השרון לזכות המדינה, וישמשו לבניית דירות חדשות. לבסוף מציינים באוצר כי הפעילות הלא מסווגת של תע"ש תופרט ב-2016.


מלבד הסכם הפיצויים הנדיב, ישולמו לעובדים מענקי פרישה בסכום שני מיליארד ש"ח וכן מאות מיליונים יוזרמו מקופת האוצר עבור ייצוב החברה.


המדינה אומנם מקבלת מספר נכסים מרובי ערך תמורת התשלומים הנדיבים, אך ישנם גורמים שחוששים כי האישור שניתן לעסקה שכזו פותח פתח לוויתורים דומים של משרד האוצר בעתיד. כזכור, גם עובדי חברת החשמל והדואר נמצאים במשא ומתן עם במדינה על רקע הכוונה לקצץ בתקני כוח האדם שלהם.