הנשיא לשעבר שמעון פרס הלך לעולמו והוא בן 93

שבועיים לאחר שאושפז בביה"ח שיבא בעקבות שבץ מוחי, נקבע הלילה מותו של שמעון פרס. במהלך היממה האחרונה חלה החמרה במצבו של הנשיא לשעבר וכמה שעות לפני ההודעה על מותו הגיעו בני משפחתו להיפרד ממנו. בנו חמי: "אבא נמנה על דור המייסדים, הוא שירת את המדינה מיום הקמתה ועד יומו האחרון". ארונו יוצב ברחבת הכנסת החל ממחר, והלווייתו צפויה להתקיים בהר הרצל ביום שישי

נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס הלך הלילה (רביעי) לעולמו והוא בן 93. מותו של פרס נקבע בבית החולים שיבא שבתל השומר, שם אושפז ב-13 הימים האחרונים בעקבות שבץ מוחי. משפחתו תמסור הודעה, יחד עם מנהל בית החולים, בשעות הבוקר.

 

אתמול דיווח בית החולים כי חלה החמרה במצבו של הנשיא התשיעי וכי קיים חשש שהוא ייכנס למצב של קריסת מערכות. הרופאים מסרו כי במהלך היממה נרשמו שינויים לרעה במדדים הכללים שלו, במצב הנשימות ובתפקוד הכלייתי. בשעות אחר הצהריים הרופאים כבר ביקשו מבני המשפחה להגיע ולהיפרד מיקירם.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

שמעון פרס: האיש שלא הפסיק לחלום שלום

הפוליטיקאים נפרדים: "כתב את ההיסטוריה במו ידיו"

עשרות שנים של עשייה ומנהיגות: חייו של פרס בתמונות

 

כזכור, לפני כשבועיים הובהל פרס לביה"ח לאחר שלקה בשבץ מוחי. מאז נערכו לו שורת בדיקות סי.טי בכדי לעקוב אחר מצבו ולשכתו עדכנה לאורך זמן זה כי "מצבו מוסיף להיות קשה - אך יציב". ביממה האחרונה כאמור חלה החמרה במצבו, וההודעה האחרונה לגביו כבר נשמעה הרבה יותר פסימית.


כשפרס בן ה-93 הגיע לבית החולים הוא סבל מחולשה כללית באזור הגפיים. לאחר בדיקות שעבר נקבע כי הוא סבל מקריש דם במוחו. שהוביל לכך שלאחר כמה שעות נעצר הדימום בראשו.

 

ארונו של הנשיא לשעבר יוצב ברחבת הכנסת החל ממחר, והלווייתו צפויה להתקיים בהר הרצל ביום שישי. ישיבת ממשלה מיוחדת צפויה להתכנס הבוקר, בשעה 10:00.

 

הנשיא לשעבר שמעון פרס במסיבת עיתונאים בשדרות
 

הנשיא לשעבר שמעון פרס במסיבת עיתונאים בשדרות(רויטרס)

בשעה 7:00 בבוקר מסר בנו של שמעון פרס, חמי, הודעה על פטירתו. "מהיום שאבא שלי אושפז בבית החולים לא ידענו את נפשנו מרוב צער", אמר, "אנו נפרדים בצער עמוק מאבינו האהוב, הנשיא התשיעי של ישראל. אבא נמנה על דור המייסדים, הוא שירת את המדינה מיום הקמתה ועד יומו האחרון. לאורך 70 שנות שירותו הציבורי פעל למען המדינה בנאמנות ומסירות בשורה ארוכה של תפקידים".

 

עוד הוסיף: "אבא נהג לומר גדולתו של העניין כגודל העניין אותו הוא משרת. לא היה לו עניין אחר מאשר לשרת את עם ישראל בו האמין ואותו אהב עד נשימתו האחרונה. אני מודה לצוותי הרפואה שנאבקו בנאמנות על חיי אבינו, הם היו לנו למלאכים עלי אדמות. אנו מודים לכל מי שתמך בנו וחיבק אותנו מקרוב ומרחוק. כולם עטפו את אבא שלנו באהבה ואנו יודעים כמה הוא אהב אתכם. בחייו ובמעשיו אבא ציווה לנו את המחר, ציווה שנבנה את עתיד המדינה בחוכמה. הייתה לנו זכות גדולה להיות בני מפחתו אך אנו חשים שהכאב הוא של כל עם ישראל".