רשלנות באיכילוב: יולדת בסיכון גבוה לא חוברה למוניטור - ותינוקה מת

פרסום ראשון • האישה שהייתה בשבוע ה-30 להריונה, הגיעה לבית החולים לאחר שחשה בצירים. מסיבה לא ברורה החליט הרופא לנתק אותה מהמוניטור העוברי, ולאר שעתיים היא הועברה לחדר הניתוח ושם התברר כי תינוקה ללא רוח חיים. זאת ועוד, המקרה כלל לא דווח למשרד הבריאות - בניגוד לנהלים

לפני כחודש הגיעה אישה הרה כבת 37 לבית החולים "ליס" ליולדות במרכז הרפואי איכילוב. האישה הייתה בשבוע ה-30 להריונה, והוגדרה בסיכון גבוה.


לאחר שחשה בצירים, היא הובהלה לחדר הלידה, שם חוברה למוניטור, כנדרש. בשלב מסוים החליט הרופא המתמחה לנתק אותה מהמוניטור העוברי, וכך היא שכבה קרוב לשעתיים כשהיא כלל לא מנוטרת.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

דיווחים: האופוזיציה הסורית תמסור את גופת המרגל אלי כהן לישראל

"שחרור פינטו - יריקה על קברו של אבי": בנו של אפרים ברכה בראיון ראשון

אחרי חשיפת התעללויות בלוויתנים - פארק המים של אורלנדו צפוי להיסגר


 

 

מחלקת יולדות בבית החולים איכילוב. חשד לרשלנות
 

מחלקת יולדות בבית החולים איכילוב. חשד לרשלנות(חדשות 10)

לאחר כשעתיים שבו וחיברו אותה למוניטור, אלא שאז התברר גודל הטרגדיה. האישה הועברה במהירות לחדר הניתוח, שם התגלה שהיה קרע ברחם, והתינוק נפלט לחלל הבטן כשהוא ללא רוח חיים.


אם לא די בכך, המקרה לא דווח במלואו למשרד הבריאות, וזאת בניגוד לנהלים הברורים. כעת נבדק חשד לרשלנות חמורה. מבית החולים איכילוב נמסר: "היולדת התקבלה לחדר לידה בשבוע צעיר להיריון. במהלך הלידה התרחש אירוע נדיר של קרע של הרחם ולמרות המאמצים התינוק נפטר. בית החולים משתתף בצער המשפחה".