ניר ברקת חושף את עמדותיו לפעילי ליכוד: "בית המשפט מקל בעונש מיידי האבנים"

ניר ברקת הוא לא רק ראש עיר, אלא גם מדריך טיולים ומועמד פוטנציאלי ברשימת הליכוד לכנסת. ברקת מציג בשבועות האחרונים בסיורים עירוניים עם פעילי ליכוד את דעותיו ולא חוסך ביקורת ממערכת המשפט, שמגבה לדעתו את מיידי האבנים. ברקת: "בשום מקרה אין לוותר על אף שטח מירושלים"

  • פורסם ב:
  • 05/09/2016 22:19
  • |
  • עודכן ב:
  • 06/09/2016 00:21
  • |
  • כתבים:
  • יוסי אלי

כבר לפני תשעה חודשים ברקת הצהיר על הצטרפותו לליכוד, אלא שמסתבר שהביקורים האלה באתרי המורשת של העיר, מנצל ברקת בעיקר להכנת הקרקע לקראת הבחירות המקדימות בליכוד.

 

מידי יום שישי מקיים ראש עיריית ירושלים ניר ברקת סיורים בעיר העתיקה, בחזית האוטובוס כשהוא על המיקרופון, מסביר ברקת על אתרים הקדושים של העיר אבל ראש העיר שטרם הציג משנה סדורה, חושף גם את עמדותיו הפוליטיים.

 

כתבות נוספות בחדשות 10:

>> אסון החניון: כל פקחי הבנייה נמצאים בחופשה כבר שבועיים

>> אובמה נפגש עם פוטין ויצא מאוכזב: "קיימים פערים באמון"

 

מכין את הקרקע לקראת הבחירות לליכוד. ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת
 

מכין את הקרקע לקראת הבחירות לליכוד. ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת(רויטרס)

בין האתרי מורשת וההיסטוריה של העיר - מצהיר ברקת הצהרות פומביות שטרם נשמעו ממנו. הצהרות בהן הוא מבקר את התנהלות המשטרה ומערכת המשפט. כך למשל הוא טוען, כי רוב האנשים שידעו לטפל באירועי טרור, היו אזרחים שנשאו רישיון לנשק ולא חיילים.

 

"יש לנו הרבה אנשים כמוכם מילואימניקים, באירועי הטרור ואם יש לנו נשק פרטי עם רישיון לרוב זה אנשים, 98 אחוז, אנשים שהם מאוד מיומנים בנשק. לוחמים לא יודעים להתמודד עם טרוריסטים. לכן כשליש של נטרול מחבלים בירושלים הם על ידי אזרחים שהם לא כוחות הביטחון", אמר ברקת באחד הסיורים. הסרטונים צולמו על ידי התחקירן יצחק חברוני, שתיעד עבור חדשות 10 את הסיורים.

 

ברקת לא חסך ביקורת על מערכת המשפט וטען כי היא לא יודעת מה לעשות במצבים בהם קטינים פלסטינים מעורבים באירועי טרור: "ילדים בני 10 שזרקו אבנים, משחררים אותם כי אין מה לעשות איתם בכלא ואז הם פשוט זורקים אבנים יותר גדולות. בית המשפט רחמן על ערבים".

 

עוד מודה ברקת כי הוא אינה רוצה את האחריות המוניציפאלית במחנה הפליטים שועפט וכפר עקב, וכך למעשה מבקש לוותר על חלק ממזרח ירושלים. "חלקם הגדול מגדיר את עצמם פליטים. אנחנו לא מוכנים לשקם אותם בתוך השטח המוניציפאלי של העיר או המדינה", אומר ברקת.

 

הוא ממשיך וטוען כי בעניו חשוב שהתושבים הערבים של העיר יבקשו תעודת זהות כחולה, אך כשנשאל על האפשרות של רוב הערבי - לברקת הפתרונים: "שמעתי את הפולקלור הזה, תאמינו לי שירושלים יודעת לספח את מבשרת".

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "האמירה כי בית משפט "רחמן" היא בלשון המעטה. רק בשבוע שעבר הקל בית משפט בעונשם של מיידי אבנים בניגוד  לְעמדת הפרקליטות. ברקת קורא להחמיר את הענישה נגד מחבלים שב"דלת מסתובבת" שוב וָשוב משוחררים מהר וְחוזרים לעסוק בטרור. באשר למילואימניקים - שוטרי משטרת ישראל עושים עבודת קודש למען ביטחונה של ירושלים. באשר לרוֹב היהודי - שמירה של רוב יהודי בבירת ישראל היא יעד לאומי וחובתנו לבחון יחד עם ממשלת ישראל את כל החלופות הנדרשות לכך. אשר לסיפוח מזרח העיר - בשום מקרה אין לוותר על אף שטח מירושלים".