,

חיזבאללה מנסה להסיט את תשומת הלב מסוריה

ארבע שנים לאחר חיסולו של בכיר חיזבאללה, עימאד מורנייה, הארגון מתוסכל מחוסר ההצלחה לנקום בישראל. לפי ההערכה, מתקפת הטרור בהודו ובגאורגיה קשורה לנסיון לנקמה. ארגונו של נסראללה מעוניין באירוע גדול שייקח את ישראל וחיזבאללה לעימות מחוץ למזרח התיכון. פרשנות

(2:14 דקות)

חיזבאללה מציין השבוע ארבע שנים לחיסולו של בכיר הארגון, עימאד מורנייה, וההערכה היא שקיים קשר בין ארגונו של נסראללה למתקפת הטרור נגד מטרות ישראליות בניו דלהי ובטביליסי.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

מבזקי חדשות בטלפון שלכם: סמסו "חדשות" ל-1397 »

 

מאז החיסול חש חיזבאללה תסכול מכך שלא הצליח להתנקם, אחרי שבאסיה המרכזית ובמזרח הרחוק סוכלו נסיונות פיגוע נגד מטרות ישראליות, כמו באזרבייג'ן ובטג'יקיסטן. כעת התנאים במזרח התיכון מעניקים פרספקטיבה חדשה על יום השנה לחיסול, והפעם בהקשר של סוריה.  

 

חיזבאללה היה מאד רוצה אירוע גדול שיסיט את תשומת הלב, וייקח את ישראל וחיזבאללה לעימות בילטראלי, בין אם מתוקשר, אפילו צבאי, אך חיצוני למזרח התיכון.

סמוך לשגרירות ישראל בניו דלהי שבהודו התפוצץ מטען שהביא לפגיעתה של אשתו של נציג ישראלי שהורידה את ילדיה לחוגים. היא נפצעה באורח קל עד בינוני ופינתה את עצמה לבית החולים.

 

בגאורגיה אותר מטען חבלה שהוצמד לרכבו של עובד מקומי בשגרירות ישראל בטביליסי. צוות מקומי נטרל את המטען והאירוע הסתיים ללא נפגעים.