,

הרשויות המקומיות יפתחו בשביתה: "יצאנו עם כלום"

בקשתו של ראש הממשלה לא עזרה: מרכז השלטון המקומי הודיע על כוונתו לדבוק בהחלטה לפתוח בשביתה ללא הגבלת זמן. "אנחנו באנו עם ידיים נקיות וקיבלנו כלום", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט

עכשיו זה סופי: הרשויות המקומיות יפתחו היום (שני) בבוקר בשביתה ללא הגבלת זמן במחאה על מדיניות הממשלה - כך הודיע יושב ראש מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, בתום התייעצות שקיימו ראשי השלטון המקומי לאחר פגישה שהתקיימה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "יצאנו עם כלום", סיכם בוחבוט את הפגישה בשיחה עם חדשות 10.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי מסביר את החלטתם

 

ראשי מרכז השלטון המקומי הגיעו אמש ללשכת ראש הממשלה על מנת לדון עם נתניהו על דרישותיהם שהובילו אותם לאיים בשביתה. "זה לא הזמן לטלטל את המשק בשביתה כללית. זאת תהיה פגיעה באזרחים על סוגיות שניתן לפתור בזמן קצר", אמר נתניהו במהלך הפגישה. "אנחנו באותה סירה ואתם לא צריכים לשלם את המחיר של חקיקה פופוליסטית. אני מתנגד לחקיקה הבלתי אחראית הזאת. חשוב שנמשיך לנהוג באחריות כלכלית ולא לפזר כספים בלי הכרה. אם הכלכלה תקרוס, בסוף האזרחים ישלמו את המחיר".

 

במרכז השלטון המקומי ביקשו מראש הממשלה לקיים התייעצות, אשר בסיומה הודיעו שבכוונתם להמשיך בתוכניתם ולפתוח החל מהיום בשביתה ללא הגבלת זמן. "אנחנו באנו עם ידיים נקיות העלנו נושאים שמטרידים את כל עם ישראל - חקיקה פופליסטית, מחירי המים, תעריפי הארנונה - ולא הצלחנו להגיע להסכמות", אמר בוחבוט לחדשות 10 לאחר הפגישה.

 

"אנחנו דרשנו הסכמות כתובות ויצאנו עם כלום", הוא הוסיף. "אני מבקש שכל מה שאנחנו עושים זה עבור האזרחים. במהלך הפגישה עמדנו על כך שתבוצע הוזלה במחירי המים, כפי שראש הממשלה הבטיח כבר לפני שנה. הדגשנו שהרפורמה שמשרד הפנים רוצה להכיל בתעיריפי הארנונה תעלה לתושבים 700 מיליון שקל. מי שייפגע זה פיטורי עובדים, מורים, עובדים סוציאליים בגלל זה אנחנו ובירושלים ולא בבתים שלנו".

 

במרכז השלטון המקומי טוענים שהשביתה עליה הכריזו מגיעה בעקבות כוונת משרד הפנים וחברי כנסת להעניק הנחות בארנונה למשפחות מרובות ילדים, לסטודנטים, למילואימניקים ולישיבות. מוקד נוסף של סכסוך נוצר סביב חלוקת רווחי מפעל הפיס בין משרד האוצר לרשויות המקומיות, המשתמשות בהם לצורכי מערכות החינוך המקומיות.