,

נתניהו לוחץ על העברת הקיצוץ הרוחבי: רק כך יהיה ניתן להעניק חינוך חינם

ראש הממשלה מתקשה להשיג רוב לקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה בקרב סיעות ש"ס, ישראל ביתנו והעצמאות. בהודעה רשמית אמר: 2012 תהיה שנת הביטחון והחינוך ולכן מצופה מהשרים להתגייס ולעשות מאמץ על מנת שיעדים אלו יתקיימו

(2:21 דקות)

הלחץ של נתניהו יעשה את שלו? ראש הממשלה בנימין נתניהו מפעיל מכבש לחצים על שרי הממשלה על מנת להעביר מחר (ראשון) את הקיצוץ הרוחבי של 4% מתקציבי כלל משרדי הממשלה. עיקר ההתנגדות מגיע משלוש הסיעות המרכזיות בקואליציה - ש"ס, ישראל ביתנו והעצמאות.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

בשלוש הסיעות סבורים כי מדובר בפגיעה מוגזמת במשרדים הממשלה במיוחד לאחר שרק לפני חודשיים ויתרו המשרדים על 2% מתקציבם. בהודעה רשמית ששיחרר ראש הממשלה לשרים אמר כי הקיצוץ הוא הדרך היחידה בה יהיה ניתן לעמוד בהתחייבות הממשלתית להכלת חוק חינוך חינם מגיל שלוש החל מחודש ספטמבר הקרוב וגם לפנות משאבים לתקציב הביטחון.

 

עוד אמר בהודעה כי 2012 תהיה שנת הביטחון והחינוך ולכן מצופה מהשרים להתגייס ולעשות את המאמץ הסביר כדי שהיעדים הללו יקרמו עור וגידים. חושב לזכור שמלבד הקיצוץ הרוחבי יובאו מחר לאישור שורה של קיצוצים נוספים. פרויקט רכבת העמק יוקפא בשנה, סלילת הקטע הדרומי של כביש שש תידחה, ביטול מענקים בשווי 40 מיליון שקלים לשנה לרשויות המקומיות וקיצוץ 30 מיליון שקלים ממשרדו של השר סילבן שלום, המשרד לפיתוח הנגב והגליל.