,

בית הדין לעבודה דחה את בקשת ההסתדרות לקיים שביתה כללית

ההסתדרות ביקשה מבית הדין לבטל את צו המניעה ולאפשר שביתה במחאה על העסקת עובדי הקבלן, אך השופטת נילי ארד שלחה את הצדדים להמשיך לדבר. אם תוך שבוע ההסתדרות והאוצר לא יגיעו להתקדמות במגעים, שנמצאים כעת במבוי סתום, יתקיים דיון מכריע

אין שביתה, לפחות בינתיים: בית הדין הארצי לעבודה דחה הערב (ראשון) את בקשת ההסתדרות לקיים שביתה כללית במשק, במחאה על העסקת עובדי הקבלן.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

נשיאת בית הדין, השופטת נילי ארד, הותירה את צו המניעה שהוצא לפני קצת יותר מחדש על כנו, כך שההסתדרות לא תוכל לשבות. ארד שלחה את נציגי ההסתדרות לסבב נוסף של דיונים, והקציבה להם שבוע כדי להגיע לפתרון.

 

אולם, יש לציין כי המשא ומתן בין הצדדים נמצא במבוי סתום. באוצר מוכנים לשפר את תנאיהם של עובדי הקבלן במסגרת הקיימת, ואילו בהסתדרות מתעקשים על קליטת העובדים כשכירים.

היום נפתחה שביתת אנשי הסגל הזוטר באוניברסיטאות, שגם הם לא מועסקים באופן ישיר, ונראה שהנושא מתקרב לנקודת רתיחה. בכל אופן, בעקבות החלטת בית הדין השביתה הגדולה לא תצא לפועל השבוע, והדיון המכריע ייערך ככל הנראה ביום שני בשבוע הבא.

 

השביתה הגדולה של ההסתדרות אמורה הייתה להתקיים כבר ב-7 בנובמבר, אבל ברגע האחרון ממש החליט בית הדין להגביל את השביתה. בסופו של דבר, השביתה התקיימה רק בין השעות 10:00-6:00, ולאחר מכן שבו העובדים לעבודתם.