,

מאבק הרופאים נמשך: עיכובים בחדרי הניתוח, המכונים ומרפאות החוץ

גם היום צפויים שיבושים במערכת הבריאות בשל עיצומי הרופאים. מאות רופאים צפויים לעזוב את בתי החולים במהלך הבוקר ולצאת לכנס מיוחד בתל אביב שמארגנת ההסתדרות הרפואית, בנושא חשיפה לקרינה במהלך עבודתם. בשל כך, יורגשו עיכובים בחדרי הניתוח, המכונים ובמרפאות החוץ

(19 שניות)

הרופאים המוחים ממשיכים גם היום (חמישי) במאבקם לשיפור הרפואה הציבורית ולשיפור תנאי עבודתם. כצעד מחאה נוסף צפויים מאות רופאים לעזוב הבוקר את בתי החולים ולצאת לכנס מיוחד בתל אביב בנושא חשיפה לקרינה במהלך עבודתם.

 

תומכים במאבק? דברו על זה בחדשות 10 בפייסבוק »

 

אל הכנס יגיעו כל הרופאים שבעבודתם חשופים לקרינה וטרם הוכרו רשמית לרבות קרדיולוגים, אורולוגים, מרדימים, גסטרואנטרולוגים, אורטופדים, רופאי מחלות ריאה, רפואה גרעינית וכירורגיית כלי דם. הוא יתקיים בין השעות 10:00 ל-14:00. בבתי החולים יישאר תורן אחד. בעקבות היעדרות המשתתפים בכנס שמארגנת ההסתדרות הרפואית מבתי החולים, יורגשו עיכובים בחדרי הניתוח, המכונים ובמרפאות החוץ.

 

לאורך השבוע שיבשו הרופאים את הפעילות בבתי החולים וביום ראשון השתתפו מאות רופאים, מתמחים וסטודנטים בעצרת שהתקיימה תחת הכותרת "לא מוכנים להמשיך לכבות שריפות". במהלך העצרת הדליקו המשתתפים מדורה.

ד"ר אביאל מעודד, רופא מתמחה בבית החולים בילינסון שהשתתף בעצרת, סיפר על מאבק הרופאים ואמר כי התנאים הקיימים אינם מתקבלים על הדעת - הן מבחינת כוח האדם והן מבחינת השכר. "אני לא סוגר את החודש", אמר ד"ר מעודד ודחה את ההצעות לקצר את משך התורנויות של המתמחים בבתי החולים. "זה דבר מבורך ברמת העיקרון אבל זו אמירה שאין מאחוריה שום כיסוי", אמר בראיון שהעניק לרדיו ללא הפסקה 103FM.

 

הוא הסביר שאין כיום מספיק כוח אדם לאייש יותר משמרות וכבר בעת הנוכחית המערכת הציבורית מציבה במשמרות לילה סטאז'רים שאין להם רישיון לעסוק ברפואה. באשר לשכר הרופאים, הוא ציין כי שכרם של המתמחים אינו נמוך בהרבה משכר של רופאים מומחים. לדבריו, הוא מרוויח 29 שקלים לשעה כשרופא מומחה מרוויח 31 שקלים לשעה. "האפשרות היחידה שבן אדם יסגור את החודש היא לקחת עבודה נוספת, כלומר, לבצע תורנויות וכוננויות".