,

נציגי "בואינג" הגיעו לבדוק את התקלה במטוס שביצע נחיתת אונס

נציגים מטעם יצרנית המטוסים יבחנו כבר הערב את גוף המטוס של חברת אל על, על מנת לבדוק אם התקלה שהובילה לנחיתת החירום קשורה לבניית המטוס, או לטיפול לקוי בו. גם רשויות התעופה האמריקניות הוזמנו להשתתף בחקירה

(31 שניות)

נציגי חברת "בואינג" נחתו אחר הצהריים (רביעי) בישראל כדי להשתתף בחקירת התקלה החמורה במטוס חברת אל על שנאלץ לבצע השבוע נחיתת חירום בנמל התעופה בן גוריון. כבר הערב, יבחנו הנציגים את גוף המטוס מדגם "בואינג" 777, שנתגלו בו שברים שעלולים היו לגרום להתרסקותו.

 

חוקר התאונות הראשי במשרד התחבורה, עורך הדין יצחק רז, הזמין גם את רשויות חקירת התעופה האמריקניות להשתתף בבדיקה. מטרת הבדיקה היא לאבחן אם מדובר בכשל בבניית המטוס, או בטיפול לקוי מצד חברת אל על.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

ביום שני לפנות בוקר, טיסה 027 חברת אל על, ובו כ-250 נוסעים, אשר הייתה בדרכה לניוארק בארה"ב, שבה על עקבותיה וביצעה נחיתת אונס בנמל התעופה בן גוריון, בשל תקלה טכנית. בעקבות גילוי התקלה, המטוס פיזר דלק מעל הים התיכון, והמתין לבוקר לנחיתת החירום. בנמל התעופה הוכרז מצב חירום, וכוחות חירום גדולים נערכו במקום, אך לבסוף הצליח הטייס להנחית את המטוס ללא פגע.

 

בערב התגלה כי מהות התקלה היתה שבר ממשי בחיבור שבין כן הנסע - המתקן שנושא את הגלגלים - לבין גוף המטוס. גורמים שמורגלים לאירועים בנמל התעופה בן גוריון אומרים שהיה חשש ממשי לאסון כבד, וייתכן שזה היה האירוע הקרוב ביותר לתאונה קטלנית של אל-על בנמל.