,

כמעט תאונה אווירית בנתב"ג: פקח מנע משני מטוסים להתנגש

מטוס של חברת "אייר ברלין" סטה ממסלולו לעבר מסלול הנחיתה של מטוס אל על. הפקח שזיהה את הסכנה הורה לטייס הגרמני לשוב חזרה למסלולו ובכך הסתיימה בשלום התקרית

כמעט תאונה אווירית בנמל התעופה בן גוריון. פקח בנמל התעופה מנע היום (חמישי) משני מטוסים להתנגש זה בזה באוויר בעקבות טעות אנוש של טייס חברת התעופה "אייר ברלין".

התקרית החלה כשפקח מגדל הפיקוח זיהה כי המטוס הגרמני שהמריא ממסלול 30 מכיוון מזרח למערב לקלן שבגרמניה, סטה מנתיב ההמראה המאושר לכיוון דרום. בעקבות כך, הוא התקרב בצורה מסוכנת למטוס של חברת אל-על שהיה בגובה 4,000 רגל בכיוון נחיתה על אותו מסלול.

 

לאחר הזיהוי, נתן הפקח הוראה מיידית למטוס הגרמני, הפנה אותו לנתיב המיועד ובכך מנע את התאונה. מטוס אל-על קיבל במקביל הנחיות ממגדל הפיקוח, השלים את ההקפה ונחת בשלום. פרטי האירוע דווחו לרשות התעופה האזרחית ולחוקר הראשי ומשרד התחבורה פתח בחקירה.

בחודש יוני האחרון מגדל הפיקוח מנע תאונה אווירית לאחר שמטוס טורקי יצא בניגוד להנחיות לכיוון המסלול בעת שמטוס רומני היה בשלבי נחיתה. המטוס הטורקי לא קיבל אישור להמריא אולם הוא יצא לכיוון המסלול. באותה שעה ביצע מטוס רומני נחיתה. פקח זיהה את התקלה והורה למטוס הורמני להישאר באוויר ובכך מנע את התנגשות המטוסים.