,

משעל מתפייס עם מובארק: "הדם המיצרי יקר לנו"

בראיון מיוחד לטלויזיה המצרית הגיב ראש הלשכה המדינית של חמאס למתקפה של מובארק השבוע על ארגונו . משעל התפתל מול מתקפת המראיין וניסה להסביר מדוע חמאס מתנגד לגדר, מדוע הרג הארגון חייל מצרי וגם ביקש להתנער מקשריו עם איראן

(1:56 דקות)

אחרי חודשים של מתיחות עם מצרים, מתפרסם היום ראיון טלוויזיוני יוצא דופן בו ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל ,יוצא מגדרו כדי לפייס את משטרו של הנשיא, חוסני מובראק במצרים.

בתחילת השבוע הביע מובארק זעם על חמאס בעקבות הסתות כנגדו על רקע בניית "גדר הפלדה" בגבול ברפיח. "העם הפלסטיני מונה מיליון וחצי אנשים, איך הם ייצרו קשר עם העולם", ניסה משעל להסביר את עמדתו למצרים. המראיין אמר לו בתגובה כי לא מדובר בגדר הפרדה אלא "במתקניים הנדסיים". "כל המזון והשתייה שלך יכנסו דרך רפיח", ניסה המראיין בתוקף לסתור את טענתו.

המראיין המשיך במתקפה על משעל וגם דרש הסברים מדוע הרג צלף של חמאס חייל מצרי בגבול המשותף. "הדם המצרי יקר לכם ולנו, חמאס לא מסוגל לחשוב להרוג אדם מצרי", גונן משעל על המעשה.

גם בסוגיית איראן לא הניח לו המנחה ודרש הסברים על קשריו של הארגון עם הרפובליקה האיסלאמית. בתגובה טען משעל כי חמאס מקבלת את החלטותיה באופן עצמאי, "אנחנו לא מצייתים לא לאיראן ולא לאף אחד", הדגיש.