,

מנהל ב"כללית" לרופאים: צמצמו הפניות חולים למיון או לבתי חולים ממשלתיים

פרסום ראשון: מכתב שהגיע לחדשות 10 מראה כי מנהל מחוז בקופ"ח "כללית" הורה לצמצם את ההפניות כיוון שהדבר מסב נזק של עשרות מיליונים לקופה. במקום ביקש ממנהלי המרפאות להפנות חולים למוקדים של "כללית"

(1:43 דקות)

טובת החולים או טובת "קופת חולים"? מכתב שהגיע לידי חדשות 10 חושף כי מנהל הרפואי של מחוז חיפה והגליל המערבי הורה למנהלי המרפאות להמנע מהפניות למיון ולבתי חולים ממשלתיים, כיוון שהדבר מסב נזק של עשרות מיליוני שקלים לקופה.

במכתב מאיים מנהל המחוז כי "אם ההתנהגות הזאת לא תיפסק המחוז יחזור לימים של חסימה מוחלטת של כל בתי החולים הממשלתיים". בהמשך הוא מפנה את הרופאים לשלוח בעדיפות ראשונה את החולים למרפאות קופות החולים באזור, אם זה לא מתאפשר אז לבית חולים "כרמל", שאף הוא שייך ל"שירותי בריאות כללית" ורק לבסוף למיון או לבית חולים ממשלתי.

"כל הפניה למיון או בית חולים ממשלתי היא אופציה אחרונה ורק מחוסר ברירה", כתב מנהל המחוז בקופה והדגיש כי "הנהלת המחוז תבקש הסברים על הפניות כאלה".

סמנכ"ל הפיקוח על קופות החולים, עו"ד יואל ליפשיץ, הדגיש כי "הדבר לא תקין". בתגובה למקרה אמר כי "משרד הבריאות יבדוק את הנושא מול הקופה ומבוטחים של הכללית שיפנו לחדרי מיון של בתי חולים ממשלתיים ללא הפנייה ויאושפזו – יהיו זכאים להחזר מלא".

משירותי בריאות כללית נמסר כי "המייל הפנימי נועד רק לחדד בפני הצוותים את המודעות לכך שפותח במחוז מערך של מוקדים לרפואה דחופה שהם כתובת רפואית עדיפה ללקוח במקרים רפואיים דחופים".