,

עדויות במצרים: צה"ל הרג שבויים בששת הימים

עדי ראייה בדואים וחייל מצרי סיפרו לעיתון מצרי כי בתחילת חודש יוני 1967, עת פתיחת קרבות מלחמה ששת הימים, נורו למוות חיילים מצריים בידי חיילי צה"ל לאחר שהניחו את נשקם

העיתון המצרי העממי "א-דסתור" מפרסם היום (חמישי) עדויות חדשות של אנשים שהיו לטענתם עדים לירי מכוון שביצעו חיילי צה"ל בעשרות שבויים מצריים במהלך מלחמת ששת הימים. סרטון שהעלה העיתון לרשת היו-טיוב חושף לכאורה קברי אחים של החיילים המצריים שנהרגו בידי חיילי צה"ל במלחמה.

עדי ראייה בדואים וחייל מצרי סיפרו לעיתון כי בתחילת חודש יוני 1967, עת פתיחת קרבות מלחמה ששת הימים נורו למוות חיילים מצריים בידי חיילי צה"ל לאחר שהניחו את נשקם.

אחד מעדי הראייה מספר כי עמד על גבעה הסמוכה למקום האירוע והשקיף על המתרחש. הוא אומר כי חיילי צה"ל שהיו רכובים על רכב צבאי פתחו באש לעבר חיילים מצריים לאחר שהאחרונים הניפו את ידיהם כאות כניעה.

בסרטון הוידאו ניתן לראות עצמות חשופות של בני אדם במרכז חצי האי סיני. כמו כן, נראים על החול המדברי כמה שאריות של כלי נשק שככל הנראה נעשה בהם שימוש במקום.

מלחמת ששת הימים התנהלה בין ישראל לבין מצרים, ירדן וסוריה, שנעזרו במדינות ערביות נוספות ובהן עיראק, סעודיה, סודאן, תוניסיה, מרוקו ואלג'יריה. המלחמה, שהחלה במתקפה מקדימה ישראלית על חיל האוויר המצרי ב-5 ביוני 1967, ארכה שישה ימים ובמהלכה כבשה מדינת ישראל שטחים נרחבים בסיני, רצועת עזה, רמת הגולן, יהודה ושומרון ומזרח ירושלים.