,

חיל האויר תקף ברצועת עזה, שלושה פלסטינים נהרגו

הסלמה ברצועה: הפלסטינים היו ככל הנראה בדרכם לאתר שיגור כאשר תנועתם זוהתה בידי כוח צה"ל סמוך לדיר אל באלח. לטענת צה"ל מדובר בחברי החוליה שירתה בימים האחרונים אל יישובים בעוטף עזה

(1:49 דק')

שלושה חמושים פלסטינים נהרגו הערב (ראשון) מירי חיל האויר במרכז רצועת עזה. לפי סוכנות הידעות רויטרס השלושה היו בדרכם לאתר שיגור, כשתנועתם זוהתה בידי כוח צה"ל.

הבוקר דיווחה רשת הטלוויזיה "אל-מנאר" כי שני פלסטינים נהרגו מאש צה"ל בצפון רצועת עזה, עם זאת, מדובר צה"ל נמסר כי האירוע אינו מוכר.

בימים האחרונים הורגשה הסלמה בגבול הרצועה. שלשום שוגרו שתי רקטות קסאם מרצועת עזה, שהתפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שער הנגב. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מערכת "צבע אדום" הופעלה ביישובים הסמוכים.

ביום חמישי התפוצצה רקטת קסאם בשטח פתוח מדרום לעיר אשקלון, כשבשעות הבוקר והצהריים נפלו במועצה האזורית אשכול עשר פצצות מרגמה. בעקבות כך החליט שר הביטחון, אהוד ברק, לסגור את מעבר כרם שלום.

בשעות אותו הלילה תקף חיל האוויר אתר בשכונת זייתון, ששימש על פי הודעת דובר צה"ל גורמי טרור, וכן שלוש מנהרות הברחה. הפלסטינים דיווחו כי בתקיפות נהרגו שלושה בני אדם.

חמאס טוען: הברחנו לרצועה נשק נ"ט מפר איזון

אמש טענו גורמים בחמאס כי הצליחו להבריח לרצועה נשק מפר איזון - טילי נ"ט שמסכנים את הטנקים של צה"ל ואשר יכולים לחדור שריון ולגרום יותר נזק.

אתר עזאדין אל קסאם פירסם תמונות שבהן נראה RPG 29, שלהבדיל מדגם קודם, אותו ירה חמאס לעבר צה"ל במהלך מבצע "עופרת יצוקה" הוא מסכן יותר את הטנקים של צה"ל, בשל העובדה שהוא יכול לחדור יותר שיריון ולעשות יותר נזק בפנים. בחמאס טוענים כי כבר ירו את הנשק החדש על טנק של צה"ל בשבוע שעבר. מצה"ל נמסר כי הדיווח נבדק