,

קשיש קיבל חיסון נגד שפעת החזירים - ומת לאחר 5 ימים

מבדיקה ראשונית של משרד הבריאות עולה כי מדובר בצירוף מקרים. במשרד ציינו כי מקבלי החיסון בשלב זה סובלים ממחלות רקע קשות וכי החיסון בטוח ויעיל. מבצע החיסונים נגד השפעת החל בשבוע שעבר וזכה להיענות נמוכה בקרב הציבור, לעומת צוותים רפואיים שהתחסנו בהמוניהם

(2:36 דקות)

קשיש בן 75 שקיבל חיסון נגד שפעת החזירים לפני חמישה ימים נפטר בביתו בסוף השבוע. מבדיקה ראשונית של משרד הבריאות עולה כי מדובר בצירוף מקרים, וכי מקבלי החיסון בשלב זה סובלים ממחלות רקע קשות. עוד נמסר, כי החיסון עומד בכל הקריטריונים של בטיחות ויעילות.

מבצע החיסונים נגד שפעת החזירים לקבוצות הסיכון התחיל בשבוע שעבר ברחבי הארץ. עם זאת, נרשמה אכזבה מסוימת, שכן למרות הציפייה להגעתם של עשרות אלפי אזרחים לקבלת חיסון, הגיעו כמה מאות בלבד.

שפעת החזירים - סיקור מיוחד>>

במערכת הבריאות מקווים כי בימים הקרובים תתגבר ההיענות למבצע בקרב האוכלוסייה. ד"ר גיורא קו אור, מנהל מרפאת בבלי, ניסה להסביר את חוסר ההיענות מצד האוכלוסיה למבצע החיסונים: "במסגרת ההנחיות, ההסברים והפרסומים המוקדמים על החיסון ציינו כי ילדים מתחת לגיל 3 ונשים הרות לא יחוסנו, וזה כנראה מה שהפחיד את האנשים".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע בשבוע שעבר על התחלת מבצע החיסונים נגד שפעת החזירים וקרא לאזרחי המדינה להתחסן נגד הנגיף. "המטרה היא שאזרחי ישראל יהנו מההגנה שנותן החיסון", אמר. "תפקיד הממשלה לתקצב משאבים, והחלטנו לתקצב את החיסונים ולוותר על הוצאות אחרות. כעת, תפקיד האזרחים הוא ללכת ולהתחסן ולהקפיד על כללי היגיינה. אני מאמין שנעבור את החורף בשלום", אמר נתניהו.

במשרד הבריאות מעריכים כי כמיליון ישראלים נכללים בקבוצת הסיכון, ומהווים יעד לקבלת החיסון. עד כה, הגיעו לישראל כ-300 אלף מנות חיסון ובשבועות הקרובים צפוי גידול משמעותי במלאי החיסונים. בסך הכול, הזמינה ישראל 7.3 מנות חיסון לכלל האוכלוסייה, שאמורות להגיע במהלך החודשים הקרובים.