נתניהו: פועלים גם מול האו"ם להשבת הבנים הביתה

ראש הממשלה אמר באירוע לציון יובל למפעל ההתנחלויות בשומרון כי לא ירפה עד שיוחזרו גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול, שמוחזקות בידי חמאס בעזה. מזכ"ל האו"ם נפגש עם אמו של אברה מנגיסטו והבטיח כי יפעל באופן אישי לשחרור האזרחים המוחזקים בעזה. זהבה שאול ביקשה גם היא סיוע במאבקה

בווידאו: ביקור מזכ"ל האו"ם בישראל


ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש (שני) למאמץ להחזרת גופות החיילים המוחזקות בידי חמאס בעזה, ואמר כי הוא פועל גם מול מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בנושא.

 

"לא נרפה עד שנחזיר את הבנים הביתה", אמר נתניהו בהתנחלות ברקן, באירוע לציון יובל שנים להתיישבות בשומרון. "אני בא לכאן מפגישה עם מזכ"ל האו"ם ואנו פועלים גם בחזית הזאת למטרה הקדושה הזאת", הוסיף כאשר כמה מבני משפחתו של הדר גולדין נמצאים בקהל. הנשיא ריבלין השמיע דברים דומים בפגישתו עם גוטרש.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

הסתיימה פגישת נתניהו-גוטרש: "האו"ם מאפשר הסתה פלסטינית"

מנהיג חמאס בעזה: מוכן למו"מ מיידי על חילופי שבויים
מעל 50 שנה של חילופי שבויים: האם ישראל תגבש מדיניות בנושא?

 

זהבה שאול, אמו של אורון, נפגשה הערב עם מזכ״ל האו״ם, לצד ליאור לוטן, שהתפטר לאחרונה מתפקיד מתאם השבויים והנעדרים במשרד רה"מ. שאול ביקשה מגוטרש לפעול להשבת הבנים הדר ואורון לישראל ולסייע למשפחות במאבקן. היא הוסיפה כי אחריות החזרת גופתו של אורון מוטלת על ראש הממשלה ושר הביטחון ליברמן.

 

אגרנש מנגיסטו, אימו של אברה ומזכ
 

אגרנש מנגיסטו, אימו של אברה ומזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש (היום)(ללא קרידט)

בנוסף נפגש היום מזכ"ל האו"ם גם עם אגרנש מנגיסטו, אימו של אברה המוחזק בידי חמאס. "אני מבקשת ממך שלא תצא מרצועת עזה בלי אות חיים מבני", אמרה מנגיסטו לקראת ביקורו הצפוי של גוטרש ברצועה. בנוסף ביקשה ממנו שידרוש מחמאס לשחרר את אברה באופן מיידי.

 

מזכל האו"ם הבטיח למשפחת מנגיסטו ולמשפחתו של הישאם א-סייד, המוחזק גם הוא בעזה, כי יטפל בהן באופן אישי, באמצעות סוכנויות האו"ם, על מנת להביא לשחרורם של האזרחים המוחזקים בידי חמאס. כך על פי הודעת משפחת מנגיסטו, שביקשה מהמזכ"ל להקים צוות פעולה באו"ם שיפעל לטיפול בסוגייה.

 

"המקרה של אברה היא סוגיה הומניטרית ממדרגה ראשונה", אמרה אגרנש לגוטרש, "אזרח חף מפשע שאיננו קשור לסיכסוך ומוחזק בשבי בניגוד לכל החוקים והאמנות שאתם קבעתם".