הנשיא דחה את בקשת קצב לביטול תנאי השחרור מהכלא

ריבלין החליט לדחות את בקשתו של הנשיא לשעבר, ששוחרר בתחילת השנה לאחר שקוצר עונשו למרות התנגדות של הפרקליטות. ריבלין קיבל את עמדת הוועדה כי תוכנית השיקום מהווה המשך ישיר להליך הטיפולי. קצב הורשע בעבירות מין כלפי 3 מתלוננות, בהן אונס

 


נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הודיע היום (ראשון) על דחייית בקשתו של משה קצב לביטול תנאי שיחרורו מהכלא. קצב השתחרר בסוף השנה שעברה לאחר שריצה חמש מתוך שבע שנות מאסר שנגזרו עליו בגין עבירות מין.

 

פרקליטו של קצב, עורך הדין ציון אמיר, שלח לפני כחודשיים וחצי את הבקשה לבטל את המגבלות על קצב, שהורשע באונס. בתשובתו הבהיר הנשיא כי ועדת השחרורים הורתה על שחרורו של קצב רק בכפוף לתנאים מגבילים ותכנית שיקום, ולכן אין מקום לביטול "תנאים קריטיים אלו".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

מעצר בית לילי ואיסור על מתן ראיונות: תנאי השחרור של הנשיא לשעבר קצב

אחרי יותר מחמש שנים בכלא: משה קצב השתחרר לביתו

ועדת השחרורים הכריעה: הנשיא לשעבר קצב ישוחרר מהכלא

 

גם וועדת השיחרורים בעצמה דחתה בקשה של קצב לביטול חלק מתנאי השיחרור. קצב ביקש לבטל את מעצר הבית שבו הוא נמצא בין השעות 22:00 ועד 6:00, שהיה אחד מהתנאים המרכזיים לשחרורו. לאחר שהמשטרה הודיעה שהיא מתנגדת להצעתו, הוועדה החליטה לדחות את הבקשה משום שהתוכנית הטיפולית שהוצעה לא הייתה מבפקת לטענתם.

 

משה קצב לצד רעייתו ביציאה מהכלא (ארכיון)
 

משה קצב לצד רעייתו ביציאה מהכלא (ארכיון)(רויטרס)

כזכור, פרקליטות המדינה החליטה לא לערער על החלטת ועדת השחרורים שנענתה לבקשתו לשחרור מוקדם. ההחלטה התקבלה למרות התנגדות הפרקליטות למהלך, על רקע העובדה כי לא הודה ולא הביע חרטה על המעשים. הרשות לשיקום האסיר קבעה כי קצב עומד בתנאי שחרורו, מגיע בקביעות ובזמן לטיפול הפרטי והקבוצתי, משתף פעולה ו"חושף מעולמו הפנימי".

 

לאחר שחרורו מהכלא, על קצב הוטלו מספר מגבלות עד שימלאו שבע שנים לכניסתו לכלא, כלומר שנתיים מהשחרור. בין השאר הוא שוהה במעצר בית החל מ-22:00 בלילה ועד 6:00 בבוקר למחרת. בנוסף, הוא מחויב לחתום בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריו פעם בחודש.

בנוסף נאסר על קצב לצאת מהארץ, שלא באישור הוועדה. נאסר עליו להתראיין בכלי התקשורת, וכן לעבוד בכל תפקיד בו יהיו כפופות לו נשים. עוד נקבע כי הנשיא המורשע ישתלב בתכנית ללימודי קודש בבית מדרש בקרית מלאכי, וכן בקבוצה טיפולית תורנית אחת לשבוע.

 

 

"אין מקום לביטול התנאים". נשיא המדינה ראובן ריבלין (ארכיון)(מארק ניימן / לע"מ)