גזר דין למחבל שרצח את שלום שרקי: ירצה מאסר עולם ועוד 20 שנות מאסר

ניתן גזר הדין במשפטו של המחבל שביצע את פיגוע הדריסה שבו נהרג שלום יוחאי שרקי ונפצעה שירה קליין בגבעה הצרפתית באפריל 2015. בנוסף למאסר הממשוך, ח'אלד קוטינה, בן 39 ממזרח ירושלים, ישלם פיצויים בסך 258 אלף שקלים למשפחות הנפגעים

תיעוד פיגוע הדריסה בגבעה הצרפתית בו נרצח שלום יוחאי שרקי:


בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (רביעי) מאסר עולם ועוד 20 שנות מאסר על המחבל ח'אלד קוטינה, שביצע את פיגוע הדריסה שבו נרצח שלום יוחאי שרקי ונפצעה שירה קליין, בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים באפריל 2015.

 

על קוטינה, תושב שכונת שייח ג'ראח שבמזרח ירושלים בן 39, נגזר גם לשלם פיצויים בסך 258 אלף שקלים לכל אחת ממשפחות הנפגעים. בערב יום השואה שעבר, יצא קוטינה להחזיר את בני משפחתו לביתם, ולאחר שעה ו-40 דקות בדרכים, החליט לבצע את הפיגוע ולדרוס יהודים למוות.

 

>> לכתבות נוספות בנושא רצח שלום שרקי:

שיחת הדיווח למד"א: "תבואו דחוף, הם שוכבים על הרצפה"

המחבל שרצח את שלום יוחאי שרקי: "מסרתי מה שביקשו ממני"

אישום נגד רוצחו של שלום שרקי: "נקם על הפקקים במחסומים"

 

המחבל הורשע באפריל 2016 ברצח ובניסיון לרצח. על פי כתב האישום, הוא החליט לבצע את הפיגוע כנקמה על ההמתנה הממושכת במחסומים ותנאי החיים בשועפט. הוא החל לנסוע בשדרות בר לב בירושלים, בעודו מחפש אחר הולכי רגל בעלי מראה יהודי.

 

כשהבחין לבסוף בשרקי ובקליין המתקרבים לתחנת האוטובוס בפינת שדרות אשכול, האיץ הנהג, צפר כדי למנוע מהנהגים האחרים בכביש להפריע לו, והסיט את הרכב לעברם של שני היושבים בתחנה. שרקי נהרג וקליין נפצעה באורח קשה כתוצאה מהפגיעה הקשה.

 

נדרס למוות כשהמתין בתחנת אוטובוס. שלום יוחאי שרקי ז
 

נדרס למוות כשהמתין בתחנת אוטובוס. שלום יוחאי שרקי ז"ל(באדיבות המשפחה)

הפרקליטות: "מי שמנסה ליטול חיים על רקע לאומני - ייענש בחומרה המרבית"

עו״ד ג׳ני אבני מפרקליטות מחוז ירושלים הגיבה להחלטת בית המשפט: ״סברנו כי החומרה היתרה בפיגוע הטרור הרצחני טמונה לא רק בתוצאות הטרגיות של האירוע, אלא גם באותן דקות שבהן נסע הנאשם בכביש ראשי בירושלים וחיפש קורבנות פוטנציאליים. גזר הדין מבטא את המאבק העיקש של רשויות האכיפה במפגעי הטרור ומסמן כי מי שמנסה ליטול חיים על רקע לאומני ייענש בחומרה המרבית וישלח לשנים רבות מאחורי סורג ובריח״.