"הוצאתי שני אדומים": הקלטות רשת הקשר של הכבאים חושפות את הטרגדיה בירושלים

דקה אחר דקה נחשפו כוחות הכיבוי לגודל הזוועה - חמש גופות, אם וארבע בנותיה שנספו באסון הנורא. מחקירה ראשונית של שירותי הכבאות עולה כי מוקד השריפה נמצא בחדר שבו נמצאו הילדות. כמו כן התגלה כי בגלל שהדירה הייתה סגורה נוצר עשן כבד, חום ופיח רב. בנות המשפחה הובאו הלילה למנוחות

  • פורסם ב:
  • 02/01/2017 21:05
  • |
  • עודכן ב:
  • 02/01/2017 23:07
  • |
  • כתבים:
  • יוסי אלי

הטרגדיה בבירה: גם הערב (שני), יממה אחרי, קשה לעכל את השריפה בבית המשפחה הירושלמית, שלאחריה נמצאו גופת האם וארבע בנותיה. כל מי שלקח חלק באירוע, המשטרה, זק"א וכוחות הכיבוי, נותרו המומים מהמראות הקשים שנחשפו אליהם.

 

בנתיחה שלאחר המוות שנערכה לשתיים מהבנות נקבע כי האם חנקה אותן, לפני שהציתה את האש, כפי שפורסם כבר אתמול בחדשות 10. כיבוי האש הודיע כי מחקירה ראשונית עולה כי השריפה החלה מהצתה מכוונת של אחת המיטות. כעת נבדק האם הבנות היו תחת חומרים מטשטשים לפני ההצתה.

 

לידי חדשות 10 הגיעו קולות ההתרחשות דרך מכשיר הקשר של מכבי האש, דקה אחר דקה, בעודם מגיעים לדירה בדרך חברון, ועד שנחשפים אל גודל האסון.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

הטרגדיה בירושלים: "העיקר זה לנסות למנוע את הרצח הבא"

ראש ממשלה בחקירה: חשד לניגוד עניינים מובהק, שני אנשי העסקים הודו

מחר: שביתה בביה"ס היסודיים, גנים וחטיבות הביניים עד 11:00

 

"יש פה שריפה במרפסת בקומה חמישית, הדלת נעולה, תעלו את מד"א דחוף", כך נשמע הדיווח הראשון של לוחמי האש, בעת שהגיו לזירה. מיד לאחר מכן, הם מזהים את גופת האישה במרפסת, ומיד משערים את שקרה במקום: "משטרה למקום דחוף, יש פה 'אדום' בלי קשר לשריפה, כנראה שמה קץ לחייה והדליקה את הדירה".

 

 

 

"הבעל הגיע ואמר 'הילדים, הילדים' ואז נפל האסימון". המשפחה שנספתה (ארכיון)(ללא קרדיט)

אייל תמיר, שנכנס ראשון לדירה הבוערת, פגש את אב המשפחה עם הגיעו לזירה. "הבעל הגיע ואמר משהו כמו: 'הילדים הילדים', ואז נפל האסימון שכנראה יש גם ילדים בתוך בסיפור", מספר אייל. "מה שמעניין זה האם הילדים בפנים, מה עם הילדים", נשמעה קריאה ברשת הקשר.

 

לוחמי האש נכנסו לדירה, פרצו את דלת העץ הפנימית ואז נחשפו לזוועה כאשר מצאו את בנות המשפחה ללא הכרה. "דחוף לעלות עם מד"א לדירה, צריך חובשים דחוף, יש עוד 'אדום' (הרוגה), ילדה", קרא הכבאי ברשת הקשר."הילדה חולצה למרפסת, מבצעים החייאה, עוד 'אדום', עוד אחד", כך דווח בקשר זמן קצר לאחר מכן. וכך זה המשיך: "מוטי האם קיבלת את הדיווח שלי? הוצאתי שני אדומים... מוטי, אדום שלישי, מוטי אדום שלישי...".

 

עבור אייל תמיר, שנכנס ראשון לדירה הבוערת מדובר בטרגדיה אפילו קשה יותר. "הייתי רואה את הילדות מתרוצצות שם בדירה למטה, כי הגינה היא בדיוק מתחתץ לחלון של אמא שלי", כך הוא מספר על ההיכרות המוקדמת המשפחה שנספתה.

 

 

 

"הייתי רואה את הילדות מתרוצצות בדירה למטה". צוות כיבוי האש בדירה (אתמול)(חדשות 10)

בתוך כך עדכנה דוברות כיבוי האש במחוז ירושלים כי השריפה בחדר בו נמצאו הילדות, החלה ככל הנראה, בעקבות הצתה מכוונת של אחת המיטות. כתוצאה מכך, מוקד השריפה במיטה גרם להיווצרות עשן כבד, חום ופיח רב. אלו נפלטו לחדר ולשאר הבית עקב בעירה לא מושלמת שנגרמה מחוסר חמצן בחדר - תוצאה של סגירת החלונות והדלת בחדר.

 

לחדשות 10 נודע כי האם נהגה לקבל טיפולים פסיכיאטריים יומיים וכי בטלפון הנייד של האם נמצאו הודעות אובדניות. עבור שירותי הרווחה זה כבר מאוחר מדי, הלוויתן של בנות המשפחה שנספתה באסון הנורא נערכה הלילה (שני).