כולם מחכים לטראמפ: לקראת עימות רפובליקני נוסף

בפעם השנייה יתייצבו המתמודדים על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית על במה אחת. אחרי שבפעם הקודמת חששו שמתקפה עליו תעניק לו תשומת לב, הפעם כולם יודעים שלא תהיה להם ברירה אלה להעמיד את המועמד המוביל על הכוונת

מאז החל את הקמפיין וארבעה חודשים לפני שיחלו הבחירות במפלגה הרפובליקנית, נישא דונלד טראמפ בראש מצעד המתמודדים על מועמדות המפלגה לנשיאות ארצות הברית מבלי שהוציא מכיסו דולר אחד. הלילה (בין שלישי לרביעי) הוא יתייצב לצד 10 מועמדים נוספים על במה אחת בקליפורניה לעימות שני במסע הבחירות.

 

רק בחודש פברואר יחלו הפריימריז במפלגה הרפובליקנית, אולם כבר בחודש שעבר החלו העימותים והלילה יחזרו המועמדים לבמה. אלא שבניגוד לעימות הראשון, הפעם כל המועמדים יכוונו את החצים לעברו של טראמפ שממשיך להוביל את הסקרים. סקר של ה"ניו יורק טיימס" ורשת CBS ממקם את המיליארדר בראש הרשימה, כשאחריו הרופא בן קרסון שזוכה לתמיכה של 23% מהנשאלים.

 

טראמפ והכובע בכנס בחירות בלוס אנג'לס, היום
 

טראמפ והכובע בכנס בחירות בלוס אנג'לס, היום(רויטרס)

בן קרסון בעימות הרפובליקני הראשון. במקום השני במירוץ
 

בן קרסון בעימות הרפובליקני הראשון. במקום השני במירוץ(רויטרס)

אם בפעם הקודמת המועמדים חסו על טראמפ מתוך הנחה שעימות ישיר עמו רק יגביר את תשומת הלב שלה הוא זוכה, הרי שהפעם הם מבינים שאין להם ברירה אלא להתעמת ישירות עמו כדי לזכות לחשיפה. טראמפ, שמנפק כותרות חדשות לבקרים, לא הוציא עד היום פרוטה על קמפיין פרסומי לאור החשיפה שכל אירוע שלו זוכה בתקשורת האמריקנית. הוא אף מצליח לגייס כספים באמצעות כובעים ממותגים ב-30 דולר שעליהם סיסמת הבחירות של רייגן, שאותה הפך לסמל מסחרי.

 

טראמפ עצמו שומר על יהירותו ולא נשמע מביע כל חשש לקראת העימות הצפוי. בכנס בחירות שנערך ביממה האחרונה, הוא אמר לתומכיו: "העימות, אני שומע שכולם 'מחפשים' אותי. שהיה. אני מחבב את קרלי (פיורינה) ואני מחבב את בן (קרסון). רבים מהאנשים האלה הם אנשים נהדרים, אבל אף אחר לא יצליח לעשות את העבודה שאני אעשה. אף אחד".