פאשקוויל שהופץ בבני ברק בגנות ביקור אורן חזן, חדשות 10

מחאה מתוכננת מחר בעת סיור ח"כ אורן חזן בבני ברק: "מטמא את עיר התורה והחסידות"

"מטרת הסיור אינה 'לקרב' אלא להחדיר רוחות זרות ומוזרות של כפירה ותועבה", נכתב בפשקוויל שהופץ בעיר החסידית, תחת הכותרת "הזדעזעי עיר התורה". נגד יתר המשתתפים בסיור, ובהם ח"כ "'ע' ברקו" ו"הרפורמי" יעקב וידר טוענים מארגני המחאה כי הם באים מקרב "מפלגת כפירה" ועשויים להחדיר "רוחות זרות ומוזרות של תועבה". גורמים חרדים: "יתכן שהפשקוויל אינו אותנטי"

חבר הכנסת אורן חזן רכש לעצמו אויבים במגזר החרדי, אשר אינם מעוניינים בהגיעו לסיור בסמטאות בני ברק. כך, עולה מפשקוויל שנמצא היום (רביעי) בעיר, הקורא לציבור להתייצב למחאה מחר, ערב ביקורו של חזן. בעקבות הפצת הפשקוויל פנה חזן בעניין גם לקצין הכנסת ומחר יתקיים לבקשתו דיון דחוף בוועדת החוץ והביטחון בנושא "הסתה ואלימות נגד חיילים במגזר החרדי".

 

בפשקוויל, תחת הכותרת "הזדעזעי עיר התורה", מתריעים המארגנים מפני הגעתם לסיור של חברת הכנסת ענת ברקו (המופיעה בתור "ע' ברקו"), יו"ר המטה החרדי בליכוד יעקב וידר ומנהל אגף הסברה וקשרי חוץ במפלגה, אלי חזן. על פי המארגנים, בכל המקרים מדובר בלא יותר מאשר "פורקי עול חובשי כיפות מזויפות".

 

יתרה מכך, על פי כותבי הפשקוויל מטרת הסיור אינה "לקרב" בין צעירי הליכוד לעיר החרדית אלא "להחדיר רוחות זרות ומוזרות של כפירה ותועבה". זאת, שכן "אין לרפורמי יעקב וידר ושותפיו ממפלגת הכפירה הליכוד אורן חזן (שמעלליו כבר נודעו ברבים) וע' ברקו מקום בעירנו".

 

"ציבור יראי השם לא יתן לרוחות זרות אלו לחדור אל מבצר היהודות ויתייצב במסירות נפש וכחומה בצורה מול אותם מהרסים ומחרבים הזוממים לעקור ולהשחית את יסוד התורה", נחתם הפשקוויל בשם "ועד הפעולה".

 

על אף ההתראה על "עצרת מחאה אדירה", גורמים חרדים שנשאלו לגבי הפשקוויל אמרו כי אינם מכירים את מפיציו ואף העלו את החשד שהוא אינו אותנטי.

 

ח"כ חזן: "הסיור נולד מתוך מקום של אחדות וקירוב לבבות לשנה החדשה ולא ניתן לקומץ קיצוניים מלא שנאה להלך עלינו אימים. הסיור יתקיים כמתוכנן ואני מזמין את הציבור הרחב לבוא לקחת חלק ולהכיר מקרוב את אחינו ואחיותינו במגזר החרדי".