למרות הכל: ועדת טירקל תפגוש את הירש השבוע

היועץ המשפטי לממשלה טרם סיים את בדיקת החשדות נגדו, הקצינים שחקרו את פעילותו במלחמת לבנון השנייה הביעו גם בפני ארדן את התנגודתם - אבל מקורביו טוענים שהוועדה לבחינת מינויי בכירים בשירות הציבורי זימנה את המיועד לתפקיד המפכ"ל לראיון ביום שלישי. במקביל, משרד המשפטים עונה לסנגורו של הירש: "לא המשטרה העבירה את המידע, ראש אגף החקירות פעל כמתחייב"

ממשיכים קדימה: גל הירש, המיועד לתפקיד המפכ"ל הבא, צפוי להגיע עוד השבוע לפגישה עם ועדת טירקל. מקורביו של הירש מסרו היום (ראשון) כי הפגישה של הקצין לשעבר עם חברי הוועדה לבחינת מינויי בכירים בשירות הציבורי צפויה להיערך ביום שלישי.

 

הפגישה של הירש וחברי ועדת טירקל נקבעה למרות שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, טרם סיים לבדוק את המידע שהועבר לידיו מהמשטרה בשבוע שעבר. בין היתר נדרש וינשטיין לבחון את הבקשה לחיקור דין שביקשה גיאורגיה לבצע נגד הירש. הבקשה קשורה בחקירה פלילית המתנהלת במדינה נגד שר ההגנה לשעבר דוד קזרשווילי, ישראלי לשעבר, החשוד בשורה של מעשי שחיתות ושוחד וקשר בהם מעורבת גם חברת "דיפנסיב שילד" - בראשותו של הירש.

 

סערת המפכ"ל - כתבות נוספות:

 

 

יעקב טירקל. יראיין את הירש
 

יעקב טירקל. יראיין את הירש(חדשות 10 (ארכיון))

תחילה הודיעה ועדת טירקל כי בשל החשדות נגד הירש וחברתו, היא לא עתידה להתכנס לדון בהחלטתו של השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, למנות את הירש למפקח הכללי. עם זאת, היום, לטענת מקורביו, בכל זאת הגיעה ההזמנה מהוועדה להיפגש עמה.

 

בתוך כך ממשיכה גם ההתנגדות למינוי. לאחר שנועד בסוף השבוע עם הורים ששכלו את בניהם במלחמת לבנון השנייה שמחו נגד מינוי הירש, נועד היום ארדן, כפי שהבטיח למשפחות, עם ארבעה קצינים לשעבר בצה"ל שמתחו ביקורת על התנהלותו של הירש כמפקד אוגדת הגליל (אוגדה 91) בימי המלחמה ב-2006.

 

ארדן נועד הבוקר בלשכתו בתל אביב עם האלופים (מיל') דורון אלמוג, יורם יאיר ואלעזר שטרן ותת-אלוף (מיל') פנחס בוכריס. הפגישה נמשכה כשעתיים אשר במהלכן הציגו הקצינים לשר ארדן את עמדתם בנוגע למועמדותו של הירש לתפקיד המפכ"ל.

 

היועמ
 

היועמ"ש וינשטיין. ביקש את המידע מהמשטרה(חדשות 10 (ארכיון))

השר ארדן. נפגש עם מבקרי הירש
 

השר ארדן. נפגש עם מבקרי הירש(דוברות הכנסת)

משרד המשפטים עונה לסנגור הירש: "לא המשטרה העבירה את המידע"

 

בתוך כך, במשרד המשפטים הדפו אחר הצהריים את הביקורת של מקורבי הירש על ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחק, והבהירו כי "המידע הראשוני שהגיע אל היועץ המשפטי לממשלה, הגיע מגורם אכיפה אחר ולא מפנייה של משטרת ישראל. בעקבות מידע זה, ובעקבות פניית השר לביטחון הפנים שביקש לבדוק את המינוי, ביקש היועץ המשפטי לממשלה מראש אגף החקירות והמודיעין להעביר לעיונו חומרים רלבנטים המצויים ברשות המשטרה, היכולים להיות רלוונטיים למינוי. ראש אגף החקירות פעל כמתחייב, והעביר חומר כאמור לעיון היועץ המשפטי לממשלה, בהתאם לבקשה".

 

עוד נמסר: "הדברים נבדקים כעת בידי צוות בדיקה שמונה על ידי היועץ המשפטי לממשלה, המורכב מאנשי פרקליטות המדינה ומחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים. הצוות בוחן אם יש בדברים כדי להשליך על מועמדותו של הירש. כאמור, הצוות כבר החל בעבודתו והוא יגבש בהקדם את ממצאיו והמלצותיו. מתפקידם של כל גורמי מערכת אכיפת החוק להביא לידיעתו של היועץ המשפטי לממשלה מידע כאמור, בעת שמידע זה דרוש לצורך בדיקה המתבצעת כדין".

 

הדברים מגיעים אחרי שהבוקר בראיון לגלי צה"ל, תקף עורך דינו של הירד, דרור ברוטפלד, את יצחקי וטען שהמשטרה פועלת ממניעים פסולים. "אם אכן היו דברים שמני יצחקי לא טיפל בהם, והוא הוציא אותם רק עכשיו כאשר הירש אמור להתמנות למפכ"ל המשטרה, אז צריך לבדוק בדיוק מה הם האינטרסים", אמר עורך הדין, שהוסיף כי יש לבדוק את הקשרים של יצחקי עם הניצבים לשעבר שמוחים נגד המינוי המדובר.