עקב חיקור הדין בעניינו של גל הירש – ועדת טירקל לא תדון בינתיים במינוי

סיכויו של גל הירש להתמנות למפכ"ל הבא הולכים ופוחתים: הוועדה למינויי בכירים בשירות הציבורי הודיעה כי לא תתכנס ותדון בעניינו וזאת בעקבות שורת חקירות בהן נקשר שמו של הירש ושל חברת היצוא הביטחוני "דיפנסיב שילד". בנוסף לכך, מתברר כי בקשת חיקור הדין נגד החברה הגיעה מגאורגיה, שם מתנהלת חקירה פלילית נגד שר ההגנה שהעסיק את "דיפנסיב שילד" של הירש

הערב (שבת) התברר כי גאורגיה היא המדינה הזרה שביקשה את חיקור הדין בעניינו של המועמד למפכ"לות, גל הירש. בקשת חיקור הדין, שבדברה פורסם אמש לראשונה בתוכנית "שישי", עוסקת בחקירה פלילית שנערכת בגאורגיה כנגד שר ההגנה לשעבר דוד קזרשווילי.


קזרשווילי, ישראלי לשעבר, חשוד בשורה של מעשי שחיתות ושוחד בגאורגיה - שם משתרבב גם שמה של חברת "דיפנסיב שילד", בראשותו של הירש. מפרט החקירה בטביליסי עולה כי קזרשווילי נהג לשכור חברות חיצוניות ולשלם להם, מבלי שאלו פעלו כלל במדינה.


מלבד חשדות אלו, נגד חברתו של הירש ישנה חקירה של ה-FBI האמריקני כמו גם חקירה נוספת, כאן בישראל שמנוהלת על ידי אגף החקירות במשטרה. בתוך כך, פנה היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין לוועדת המיסוי והכלכלה וביקש לבדוק את התנהלותה של "דיפנסיב שילד".

 

שר ההגנה הגאורגי לשעבר, דוד קזרשווילי
 

שר ההגנה הגאורגי לשעבר, דוד קזרשווילי(חדשות 10)

עקב החקירות נגד הירש וחברתו, הודיעה ועדת טירקל למינויי בכירים בשירות הציבורי, כי לא תתכנס ותדון במינויו של המועמד למפכ"לות וזאת עד למיצוי החקירות. על פי ההערכות, הדברים הללו פוגעים משמעותית בסיכוייו של הירש להתמנות לשוטר מספר 1.


תא"ל הירש מצדו ממהר לבקר את המשטרה ואומר היום למקורביו: "לא ייעלה על הדעת שהמשטרה גנזה מידע שקיבלה על החברה שלי. אני תוהה מדוע הדברים עלו רק כשהמינוי שלי הוכרז".


עורך דינו של הירש, דרור ברוטפלד, מסביר כי חיקור הדין כלל לא עוסק בהירש, אלא בעניינו של שר ההגנה הגאורגי. "קיים הליך משפטי בין שר ההגנה של גאורגיה לבין ארצו. בית משפט בצרפת קבע שממשלת גאורגיה רודפת את השר ממניעים פוליטיים והטענות נגדו הן שהעסיק חברות מול הממשלה שלא נתנו שירותים למדינה".

 

עו"ד דרור ברוטפלד, פרקליטו של גל הירש
 

עו"ד דרור ברוטפלד, פרקליטו של גל הירש(חדשות 10)

עוד מוסיף עורך הדין ברוטפלד כי אכן נעשתה פנייה לחברת "דיפנסיב שילד" לגבי העניין, אך הבקשה היא לקבל מידע עובדתי כלפי שר ההגנה קזרשווילי ולא כלפי הירש או החברה. "שר ההגנה הגאורגי פנה לחברה של הירש וביקש תצהירים לטובתו, על מנת להבהיר שהם אכן פעלו בגאורגיה. אין כל טענה נגד הירש ונגד חברתו אלא רק כעדים בעניין השר הגאורגי", טען עורך הדין.