,

מסמך גלנט: מדוע צפויה החקירה להסתבך

יומיים אחרי פרסום המסמך, בצה"ל מברכים על הקפאת המינוי עד שתסתיים החקירה בנושא. אולם עבודת המשטרה תהיה קשה במיוחד, כיוון שמדובר במסמך שאינו סודי אלא אזרחי

(4:33 דקות)

יומיים אחרי פרסום המסמך, ממנו משתמע שגורמים אזרחיים בוחשים במינוי הרמטכ"ל, נדמה כי חשיפתו של מסמך גלנט - בין אם מזויף ובין אם לא - היא רק תחילת הפרשה.

 

עוד לפני החלטת היועץ המשפטי לממשלה לעכב את מינוי הרמטכ"ל עד סיום חקירת הפרשה, החליט היום ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל, יואב סיגלוביץ', על תחילת חקירת הפרשה במפלג הבינלאומי של יחידת "להב 433".

 

כתב חדשות10, ברוך קרא, מסביר כי החשדות עצמם הם מאוד מינורים - עבירת זיוף מסמך, אולם לא יהיה פשוט לחקור זאת כיוון שיש לפשוט על המחשבים של משרדו של יועץ התקשורת, אייל ארד. המקור העיתונאי הוא החשוב בפרשה זו וככל הנראה ישמר חיסיונו. חשוב לזכור כי מדובר במסמך שאיננו סודי אלא אזרחי והיכולת לחדור לשיחות עיתונאים, על מנת לחשוף את המקור, היא מאוד מוגבלת.

 

רביב דרוקר, פרשן חדשות 10, אומר כי מקורביו של גלנט מכחישים את הקשר שלו למסמך. המקורבים טוענים כי בכוונה ניסו להכניס את אייל ארד לפרשה, בכדי לטרפד את מינויו של גלנט וכדי להאריך את כהונתו של אשכנזי.

 

החלטת היועץ המשפטי לממשלה התקבלה בתחושת הקלה בצה"ל, כאשר התחושה היא שניתן לסיים את החקירה מהר מאוד. הפרשן הצבאי של חדשות10, אלון בן דוד, מסביר כי ישנה ציפייה שכעת אשכנזי וברק יפעלו יחד, מתוך הבנה כי הם מנהלים במשותף את צה"ל, עד תום כהונתו של הרמטכ"ל.