,

הקול הערבי: מדינת חיזבאללה בלבנון

נשיא מצרים נועד עם נשיא לבנון בקהיר. מובארק מודאג מהעצבנות של חיזבאללה בדרום לבנון • לבנון סוערת בעקבות פרשת ריגול חדשה: קצין בכיר לשעבר בצבא דרום לבנון התברג לחברת הטלפונים הממשלתית והאזין לשיחות החיזבאללה

(3:58 דקות)

 

 

צבי יחזקאלי, פרשן חדשות 10, מדווח כי נשיא מצרים חוסני מובארק ונשיא לבנון, רפיק בהאא א-דין אל חרירי נפגשו בקהיר. הנשיא המצרי מודאג מהעצבנות של חיזבאללה בדרום לבנון. מובארק שם לב שכוחות יוניפי"ל החלו לעשות תרגיל בלבנון והתרגיל מדמה ירי של חיזבאללה. בתגובה, החיזבאללה ניפצו לחיילי יוניפי"ל את התרגיל.

 

כמו כן, התקשורת הלבנונית סוערת וגועשת על מגוון פרשיות ריגול. הפרשיה שמעסיקה את העם הלבנוני בימים אלו היא חשיפתו של קצין בכיר לשעבר בצבא דרום לבנון, שהתברג להיות אחראי על חברת הטלפונים הממשלתית, חברת אלפא.

בלבנון גילו שהבכיר השתיל מכשירי ציטוט והאזנה. כך הבינו בחיזבאללה ששיחותיהם מוקלטות ומואזנות. המומחים בתקשורת הלבנונית משוכנעים כי יחידת המודיעין של צה"ל, יחידת 8200, היא האחראית לאיסוף המידע המודיעיני.

 

לאזרחים הלבנוניים יש כבר תשובה למה צריך לעשות לכל משפתי הפעולה שנתפסים. רשת הטלוויזיה "אל מנאר" משדרת כל העת תמונותיהם של אזרחים הקוראים "להורג את כל מי שמרגל".