,

מזג האוויר: ממטרים, שטפונות וסופות רעמים

יומיים לאחר הסופה שפקדה את רחבי ישראל במהלך סוף השבוע, היום צפוי לשוב מזג האוויר הסוער. קיים חשש לשיטפונות והצפות במקומות הנמוכים וסכנת החלקה בכבישי הארץ. בעכו הוצפו פחונים המשמשים למגורים ויושביהם פונו

  • פורסם ב:
  • 02/11/2009 10:17
  • |
  • עודכן ב:
  • 02/11/2009 14:29
  • |

(1:41 דק')

לאחר הפוגה בת יום, החורף הסוער שב היום (שני) לפקוד את רחבי הארץ, והסופה מתגברת בהדרגה במשך היום.

ממטרים, שילוו בסופות רעמים, יירדו מהצפון ועד צפון הנגב. קיים חשש לשיטפונות והצפות במקומות הנמוכים. במשך היום, יורגשו רוחות עזות, שיימשכו במהלך הלילה.

עד כה, דווח על שטפונות והצפות באזור השרון ובצפון הארץ. קטע הכביש בדרך בן גוריון המחבר בין הרצליה לרמת השרון הוצף לחלוטין בעקבות הגשמים העזים - כמה מכוניות נתקעו, ואנשים הממתינים לחילוץ עומדים על גגות כלי הרכב.

סמוך לחדרה נרשמו שיבושים בתנועת הרכבות, לאחר שעץ נפל על מסילת הרכבת. צוותים מיוחדים של רכבת ישראל פינו את הגזע מהפסים, אך שיבושים עוד מורגשים בקו.

קטע הכביש בדרך בן גוריון המחבר בין הרצליה לרמת השרון הוצף לחלוטין בעקבות הגשמים העזים - ניידות משטרה הנמצאות במקום מכוונות את התנועה, שנעצרה כמעט לחלוטין בעקבות הצפות.


בגלי צה"ל דווח כי בכניסה לעכו, הוצפו פחונים המשמשים למגורים. כוחות כיבוי הוזעקו למקום על מנת לחלץ מספר ילדים מהמקום.

בעקבות מזג האוויר, מוזהרים הנהגים כי קיימת סכנה של החלקה בכביש רטוב. הנהגים מתבקשים להאט מהירות נסיעתם בכבישים רטובים ולהימנע ככל האפשר מעצירות פתאומיות ומפניות חדות.

מחר צפוי להמשך מזג האוויר הסוער בשעות הבוקר ועד הצהריים. הגשם וסופות רעמים יימשכו בצפון ועד צפון הנגב, בנוסף לרוחות עזות, וסכנת הצפות ושיטפונות. אחר הצהריים תהיה הפחתה משמעותית של הגשם ובלילה הוא צפוי להיפסק.

ביום רביעי ייפסקו הגשמים, ומזג האוויר יהיה מעונן חלקית עם עלייה ניכרת בטמפרטורות. יהיה נוח ביום וקריר בלילה.

הטמפרטורות המירביות החזויות להיום: ברמת הגולן עד 17 מעלות בצהרים , בהרי הגליל עד 17, בכנרת עד 20 מעלות, בחיפה עד 22, בתל אביב עד 23, בירושלים עד 17, בבאר שבע עד 23 ובאילת עד 29 מעלות בצהרים.

הצפות לאחר גשמי סוף השבוע

מזג האוויר במהלך סוף השבוע גרם להצפות ברחבי הארץ. "כל שנה זה חוזר על עצמו, פעם יותר, פעם פחות. כמו השנה, מאז שאנחנו גרים פה לא היה דבר כזה", כך מעיד אורי פאר, תושב קריית חיים שביתו הוצף בסוף השבוע.

אך פאר לא לבד. גם באזורים נוספים ברחבי הארץ גרמו הגשמים לנזקים. בנתניה ירדו גשמים שגרמו להצפות ברחובות ובבתים. "דאגו לעשות פרחים בכל נתניה וכל הבובות האלה וכל הדברים... לא דאגו לנקות את הניקוז. במקום שיעבור דרך הניקוז, הוא בא אליי לבית שלי", סיפרה מרים אברג'יל, תושבת נתניה שביתה הוצף ונאלצה להתפנות לבית החולים.

גם בקיבוץ אורטל ברמת הגולן גרמה סופה קצרה וחזקה של כמה שניות בלבד לבקתה להתעופף באוויר ולהתמוטטות עצים.

אך למרות הנזקים, יש גם פן חיובי לגשמים. מפלס הכנרת עלה בלפחות ארבעה סנטימטרים. ד"ר דורון מרקל מנציבות המים סיכם את האירועים האקלימיים בישראל בסוף השבוע בצורה חיובית ואמר: "התחזיות לחורף טוב הולכות ומתאמתות".