,

עובדי שדות התעופה מאיימים: נשבש את העבודה בנתב"ג החל מיום ראשון

ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע כי אם הנהלת הרשות לא תסדיר באופן מיידי את שכרם ואת תנאי העסקת עובדי הקבלן ברשות, הם יחלו בשיבושים בהתנהלות שדה התעופה. "הנהלת הרשות מחויבת לדאוג לזכויות של עובדי הקבלן ולא עושה זאת", נאמר בהודעת הוועד

השבוע ייפתח בשיבושי טיסות? ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע היום (שישי) כי בכוונתו לשבש את התנהלות שדה התעופה בן גוריון אם הנהלת הרשות לא תסדיר את שכר העובדים ואת תנאיהם של עובדי הקבלן.

 

הועד דורש מההנהלה של רשות שדות התעופה להסדיר את שכרם של כלל העובדים ואת תנאי עבודתם של עובדי הקבלן. "הנהלת הרשות מפרה את ההסכמים. היא מחויבת לדאוג לזכויות של עובדי הקבלן ולא עושה זאת", נכתב בהודעת הוועד.

 

"אם עד יום ראשון הקרוב נושא זה לא יוסדר, לא תהיה לנו ברירה אלא לנקוט בשיבושים בשדה. לצערנו מסתמן כי זו הדרך היחידה שהעובדים האלה יקבלו את המגיע להם", נמסר בהודעה של ועד העובדים. עוד נמסר כי העובדים מצטערים על חוסר הנוחות שעלול להיגרם לציבור הנוסעים.

 

ברשות שדות התעופה מועסקים מאות עובדי קבלן, בעיקר בתפקידי שמירה וניקיון. מהוועד נמסר כי על פי ההסכמים חייבת הנהלת הרשות לשמור על זכויותיהם של העובדים מול חברות הקבלן עמן היא עובדת. "מסתבר כי העובדים  אינם מקבלים את שכרם ואת זכויותיהם הסוציאליות", נכתב בהודעת הוועד.