,

מאות אלפים חוגגים בעזה, משעל: "לא נוותר על אף שעל מפלסטין"

החגיגות לרגל יום השנה ה-25 להקמתו של חמאס נמצאות בשיאן. מאות אלפים של תומכים, כמו גם נציגים של פתח ומשלחות ערביות רבות, התאספו בכיכר בעזה והריעו למשעל והנייה. ראש הלשכה המדינית שלהב את ההמון: "אלקודס היא הבירה שלנו לנצח ואנחנו נשחרר אותה שעל אחרי שעל, אבן אחרי אבן"

  • פורסם ב:
  • 08/12/2012 12:41
  • |
  • עודכן ב:
  • 08/12/2012 17:28
  • |
  • כתבים:
  • חדשות nana10

מפגן כוח ברצועה: מאות אלפים מתומכי ארגון חמאס, וכן מארגון הפתח וממספר מדינות ערביות, משתתפים בשעה זו (שבת) בעצרת המרכזית של החגיגות לרגל 25 שנים להיווסדו של ארגון החמאס. המוני הפלסטינים שהגיעו לכיכר המרכזית בעזה צבעו אותה בדגלים ירוקים, והריעו לראש הלשכה המדינית, חאלד משעל, ולראש ממשלת החמאס, איסמאעיל הנייה, שעלו לדבר והבטיחו להמשיך להילחם בישראל.

 

"פלסטין מהנהר עד הים, מהצפון עד הדרום, היא האדמה שלנו ולא נוותר על שעל אחד ממנה", הלהיב משעל את ההמונים. "הג'יהאד וההתנגדות החמושה הוא הדרך האמיתית והיחידה לשחרור. כל צורות המאבק - הפוליטי, העממי, אין להם ערך בלי התנגדות. הפוליטיקה נולדת מתוך רחם ההתנגדות, אין פוליטיקה בלי הרובה והטיל".

 

משעל נשבע להמשיך להילחם על ירושלים. "אלקודס היא הבירה שלנו לנצח ואנחנו נשחרר אותה שעל אחרי שעל, אבן אחרי אבן. זכות השיבה היא זכות מקודשת אצלנו ולא נוותר עליה. הגדה, עזה ואדמות 48 הם אדמות פלסטין. הכול פלסטין, אף חלק לא יחיה על חשבון החלק האחר. הכול שלנו - יפו, חיפה, באר שבע".

 

"פלסטין הייתה ותישאר ערבית ואסלאמית, פלסטין היא רק שלנו", הבטיח ראש הלשכה המדינית. "כל עוד פלסטין שלנו, לא נוכל להכיר בלגיטימיות של הכיבוש הישראלי, הכיבוש לא לגיטימי ולכן ישראל לא לגיטימי, לא משנה כמה זמן יעבור. פלסטין שלנו, לא של הציונים".

 

"האחדות בין הפלגים הפלסטיניים בעזה, היא זו שסייעה לנו להשיג את הניצחון במבצע עמוד ענן", הכריז ראש ממשלת חמאס, אסמאעיל הנייה, שהתקבל בתשואות על ידי כחצי מיליון בני אדם. הנייה התייחס גם לתמיכה המצרית המוענקת לארגונו. לדבריו, "בשנת 2008 הוכרזה על חמאס מלחמה מצדה של מצרים. בשנת 2012, ניצחנו את ישראל בעזרתה של מצרים".

 

ראש ממשלת חמאס הוסיף: "העובדה שנמצאים פה גם בכירים מחוץ לעזה רק מחזקת את ניצחוננו הצבאי. אני קורא לעולם הערבי והמוסלמי לגבש תכנית כדי לשחרר את כל פלסטין".

 

בהודעה מיוחדת שפרסם היום הארגון לרגל המאורע, הודיעו ראשי החמאס כי ימשיכו בדרך ההתנגדות והג'יהאד כדי "לשחרר את פלסטין". "ההתנגדות היא הדרך היחידה. נמשיך בדרכנו בעזרת אללה ונביא לעם הפלסטיני ניצחונות והישגים כפי שעשינו עד כה", נכתב בהודעה.

 

עוד נכתב בהודעה: "הפשעים הגדולים שמבצע נגדנו הכיבוש הציוני רק מגבירים את רצוננו להתנגד ולהילחם. נעשה את כל מה שנדרש ונשחרר את כל האסירים הפלסטינים היושבים בבתי הכלא בישראל. לא יצליחו לשבור את רצוננו".

 

בכיכר בעזה שבה תתקיים היום העצרת המרכזית הוצבה רקטה מסוג M75, אותו הסוג שנורה לעבר תל אביב וירושלים במהלך מבצע עמוד ענן. בנוסף, על פי החמאס, בחגיגות ישתתפו לראשונה זה זמן רב גם נציגים מהפתח, כמו גם משלחות ממדינות ערביות ומוסלמיות שונות כמו טורקיה, קטר ומצרים.

 

 מי שלא הגיע לקחת חלק בחגיגות הוא מנהיג ארגון הג'יהאד האסלאמי, רמדאן שלח. ביום חמישי האחרון דיווחה סוכנות הידיעות "מען" מפי גורמים פלסטיניים כי שלח קיבל איומים על חייו מצד ישראל, שלדבריהם טענה כי תפר את הסכם הפסקת האש עם ארגוני הטרור במקרה ששלח וסגנו ייכנסו לשטח הרצועה.

 

אתמול, עם הגיעו לעזה, החל משעל לנשק את אדמת הרצועה והצהיר כי מדובר ב"לידתו השלישית". "קודם עזה, ואחר כך כל פלסטין", הוא אמר.