נהג האוטובוס: "הפיצוץ היה מאחורי – פתאום נהיה עשן ולא ראיתי כלום"

כשעה וחצי לאחר שמטען התפוצץ בחלקו המרכזי של האוטובוס שלו, סיפר הנהג על המתרחש. "לא זכור לי אף אחד שאני יכול להצביע עליו כחשוד", הוא סיפר והוסיף כי סייע לחיילת שנפצעה באורח קל לרדת מכלי הרכב. הוא עצמו נפצע קל מאד מרסיסי זכוכיות

צפו בנהג האוטובוס משחזר את הפיגוע

היה יכול להיות גרוע יותר: "הפיצוץ היה מאחורי, פתאום נהיה עשן ולא ראיתי כלום", כך שיחזר נהג קו 142 של דן, בו אירע הפיגוע שגרם לפציעתם של 21 בני אדם במרכז תל אביב, את המתרחש. לדבריו, על האוטובוס היו  מבוגרים, צעירים, ישראלים וסודנים. "לא זכור לי אף אחד שאני יכול להצביע עליו כחשוד", הוא הסביר.

 

הנהג עצמו נפצע קל בלבד מרסיסים של זכוכיות שעפו עליו. "למזלי לא נפגעתי. פינו אותי באמבולנס לפי ההנחיות ולקחו אותי לבדיקות", הוא ציין. בתושבה לשאלה כיצד הוא נשאר כל כך רגוע אחרי שעבר פיגוע, הוא אמר כי הוא אכן מנסה להישאר ככזה.

 

לדבריו, לא היו התראות ספציפיות על פיגוע קרוב בתל אביב, אלא רק התראות כלליות. אין לו מושג איפה היה הפיצוץ ובאיזה אזור של האוטובוס הוא התרחש. לטענת הנהג, הוא גם לא יודע אם מישהו הכניס את המטען לאוטובוס או השליך אותו פנימה. "פתחתי את הדלתות ועזרתי לחיילת שנפצעה קל לרדת", הוא אמר ושיבח את כוחות ההצלה שהגיעו במהרה.

21 בני אדם נפצעו, שניים מהם בינוני-קשה והשאר קל בפיגוע באוטובוס של חברת דן, ברחוב שאול המלך בתל אביב. הפצועים פונו כולם על ידי כוחות מגן דוד אדום לבית החולים איכילוב הסמוך. סמוך לשעה 12:00 הכריזו במשטרה ובמגן דוד אדום על אירוע רב נפגעים בתל אביב בעקבות פיצוץ באוטובוס. כוחות גדולים של משטרה ומגן דוד אדום הגיעו למקום והחלו לטפל בפצועים.

 

במשטרה בודקים האם מחבלים הכניסו מטען לאוטובוס ואז הפעילו אותו מרחוק או שהם השליכו מטען פנימה. נשללה האפשרות שמדובר במחבל מתאבד. כעת נערכות סריקות רחבות באזור. אדם אחד נעצר באזור הבורסה ברמת גן והוא נלקח לחקירה. החשוד מכחיש קשר לפיצוץ ובמשטרה קיבלו את גרסתו כאמינה ושחררו אותו. המצוד אחר חשוד נמשך בסיוע סרטוני האבטחה מחנויות הסמוכות לזירת האירוע. אזרחים העבירו תיאור של גבר נמוך ושמנמן נמלט מהמקום. הציבור מתבקש לגלות עירנות ולדווח על כל דבר חשוד בנושא.