ביטוח לאומי לילדים חולי סרטן: "נשלול את קצבאות הנכות שלכם"

הורים רבים של ילדים החולים בסרטן הופתעו כשקיבלו מכתב לפיו עליהם לשלוח מסמך רפואי עדכני, או שקצבת הנכות שאותה ילידהם מקבלים - תבוטל. זאת, לאחר שפורסם ב"אנליסט" לפני שבועיים כי המוסד איים להפחית 2,000 שקלים מהקצבה בגלל שינוי בסוג הטיפול שאותו מקבלים הילדים. מחר יתקיים דיון מיוחד בנושא בוועדת הרווחה והבריאות של הכנסת

הוריהם של ילדים חולי סרטן, 1,000 במספר, קיבלו מכתב מהביטוח הלאומי שאמר כי קצבת הנכות אותה הם מקבלים תישלל כבר בסוף החודש הנוכחי.

 

מנגנון התשלומים מחייב דווקא את הילדים, להנפיק שוב ושוב מסמכים ולהציגם בפני הביטוח הלאומי - או שהתשלומים נפסקים. האיום החדש הוא בהמשך פרסום "אנליסט" מלפני כשבועיים, על כך שהמוסד שלל תוספת קצבה של 2,000 שקלים מילדים המקבלים טיפול כימותרפי בכדורים במקום בזריקה. כך, כ-500 ילדים חולים, שמשפחותיהם זקוקות נואשות לתמיכה כלכלית, סובלים ממצוקה.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אחרי 14 שעות: הסתיימה חקירתו של ח"כ דוד ביטן

החיים המשותפים בבית אחד בדרום ת"א: "אם יעשו בעיות - החוצה"

התפתחות דרמטית: בג"ץ הוציא צו ביניים המשהה את "חוק הג'ובים"

 

 

"חוששות מהפחתת 2,000 שקלים מהקצבה. רלי כהן ובתה שירה החולה בסרטן(חדשות עשר)

מחר ייערך בוועדת הרווחה והבריאות של הכנסת דיון מיוחד שיזם חבר הכנסת איציק שמולי, בו יתמודדו לא רק עם הפחתת הקצבאות, אלא גם עם החשש לביטולן. המוסד לביטוח לאומי מסר בתגובה: זה לא שזימנו את המשפחות לוועדה רפואית, רק ביקשנו שישלחו מסמכים רפואיים מעודכנים.

  • תגיות: