גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק: ראיות חזקות נגד ח"כ ביטן

יושב ראש הקואליציה נחקר כבר למעלה מ-11 שעות במשרדי "להב 433", ולפי גורמים במשטרה קיימות נגדו ראיות הכוללות הקלטות בהן שומעים את שמו עולה, מיילים, חשבונות בנק והודעות. ביטן צפוי להיחקר גם מחר. נכון לעכשיו, המשטרה לא גייסה עד מדינה בפרשה

גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק אמרו הערב (ראשון) כי קיימות ראיות חזקות נגד יושב ראש הקואליציה, דוד ביטן, שנחקר זה 11 שעות במשרדי "להב 433".

 

על פי אותם גורמים, הראיות כוללות הקלטות, בהן שומעים בין השאר את שמו עולה, מיילים, חשבונות בנק והודעות. ביטן צפוי להיחקר גם מחר ושוב בימים הקרובים. כפי שנודע לחדשות עשר, החשדות העומדות נגד ביטן הן שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. עבירות אלו מיוחסות לו לכאורה בנוגע לתקופתו כסגן ראש עיריית ראשון לציון וגם לזמן שכבר היה חבר כנסת מטעם מפלגת הליכוד.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

ראש עיריית ראשל"צ דב צור הוא הבכיר שנעצר בפרשת השחיתות

פרסום ראשון: ביטן חשוד בשוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים

ח"כ ביטן נחקר במשטרה בחשד לעבירות בתחום טוהר המידות

 

בתוך כך, לפני מספר ימים, טרם פרוץ החקירה הגלויה, התקיים דיון בין גורמים במשטרה, בפרקליטות ובלשכת היועץ המשפטי לממשלה בשאלת התזמון -  כיצד תתקבל העובדה שיממה לפני שהחוק עולה לכנסת הם יפתחו בחקירה גלויה. בדיון הוחלט כי שום טיעון שזר לחקירה לא יפריע לשיקוליהם, ועל לכן החליטו לבצע את החקירה היום.

 

 

"קיימות נגדו ראיות חזקות". יו"ר הקואליציה דוד ביטן(חדשות 10)

החקירה נגד ביטן נפתחה, בין היתר, בעקבות תחקיר חדשות עשר שעסק בחוב של מיליוני שקלים של עיריית ראשון לציון וכוסה באופן מסתורי. על פי החשד, כשדוד ביטן היה סגן ראש העירייה ויו"ר עמותת קבוצת הכדורגל הפועל ראשון לציון הוא פרט צ'קים של העמותה אצל חלפני כספים של משפחת פשע מאזור השפלה. כעת נבדק האם אותה משפחה סייעה לו בסגירת החובות לעמותה, שעומדים עד היום על למעלה משבעה מיליון שקלים. בעבר עיריית ראשון לציון העבירה סכום כסף זהה לסגירת החובות, אך עד היום לא יודעים מה נעשה עם הכסף הזה.


הערב מתפרסם כי לאחר ששקע באותם חובות, נפגש ביטן עם כמה גורמים במשרדי העירייה ואמר להם: "מבחינתי זה הסוף. אני לא יכול יותר". הגורמים בעירייה הבינו שביטן נמצא במצוקה ופחדו שהוא יעשה לעצמו משהו. לכן הם התקשרו לבכיר בעירייה וביקשו ממנו להעביר את 7 מיליון השקלים לכיסוי החובות.

 

פרשה נוספת שנחקרת במשטרה היא קידום פרויקטים של יזמים וקבלנים על ידי העירייה תמורת שוחד. היום הותר לפרסום כי ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, הוא אחד מהחשודים המרכזיים שנעצרו בפרשת השחיתות בעיר, בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. מעצרו הוארך ב-5 ימים.

 

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, בדיון בהארכת מעצרו
 

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, בדיון בהארכת מעצרו(חדשות עשר)

חשוד נוסף ששמו הותר בפרסום הוא אייל מושייב, משנה לראש העיר. מושייב נעצר בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. בדומה לראש העיר, הוא קידם על פי החשד אינטרסים של קבלנים בעיר בתמורה לשוחד. השופט אמר כי "גרסתו של החשוד אינה מתיישבת עם חומר הראיות כפי שהובא בפני בית המשפט" והאריך את מעצרו ב-5 ימים.


עוד חשוד בפרשה הוא אחד הקבלנים הגדולים בעיר, המקורב לח"כ דוד ביטן. על פי החשד, ניתנה לו העדפה על פני אחרים בפרויטקים שקידם. מלבד ביטן, ראש העיר והמשנה, 15 חשודים נוספים בפרשה עוכבו הבוקר לחקירה, בהם מקורבת מאוד לביטן, שני מקורבים נוספים וראש ארגון פשיעה. החקירה עוסקת בקשרים לכאורה בין גורמים פליליים לבעלי תפקידים שונים בעירייה ובשלטון הארצי, כך לפי הודעת המשטרה.

 

השאלה שמעניינת את כלל הנחקרים שמסרו היום עדויות היא אם המשטרה הצליחה לגייס עד מדינה נגד ביטן או נגד צור. התשובה, נכון לעכשיו, היא שאין עד מדינה. זה מלמד על כך שהמשטרה ניהלה את החקירה בשנה האחרונה באמצעות שימוש בהרבה אמצעים טכנולוגיים והאזנות. חקירת ביטן צפויה להימשך עוד לשעות הלילה.

 

 

"מועד החקירה נקבע מזמן". דוברת המשטרה, מירב לפידות(חדשות 10)

דוברת המשטרה, ניצב משנה מרב לפידות, התראיינה הערב לתוכנית "חמש עם רפי רשף" והתייחסה לעיתוי חקירתו של יושב ראש הקואליציה, דוד ביטן: "אין לתזמון קשר לשום התרחשויות פוליטיות או אחרות שקורות במקביל לחקירה", אמרה.

 

"המועד נקבע זמן רב מראש. ברגע שאנחנו פועלים לדחות או להקדים בעקבות התרשחויות פוליטיות, אנחנו בעצם מזהמים את החקירה. הדבר הנכון הוא לדבוק בחקירה, לדבוק באמת ובחתירה שלנו לצדק, ללא שום קשר למה שקורה בחוץ", הוסיפה לפידות. "על כן אני נמצאת כאן כדי להסביר את זה. אנחנו פועלים אך ורק משיקולים מקצועיים טהורים".

 

 

  • תגיות: