ראש ממשלה בחקירה: המיליארדר פאקר אותר ונתן עדות באוסטרליה

לאחר חודשים של חיפושים, סיפק פאקר עדות במסגרת תיק 1000. האוסטרלי סיפר על טובות ההנאה שנתן לכאורה לראש הממשלה, וגורמים במשטרה חושדים כי אף נתן שוחד לנתניהו

המיליארדר ג'יימס פאקר נתן עדות באוסטרליה במסגרת תיק 1000, כך פורסם הערב (חמישי). דובר מטעמו איש העסקים האוסטרלי אישר כי נתן עדות במלבורן, ביום רביעי. פאקר נדרש לחקירה חודשים ארוכים אולם לא שיתף פעולה עד כה.

 

בעדותו, שנמשכה שעות ארוכות, סיפר פאקר על טובות ההנאה שנתן לכאורה לנתניהו וגורמים במשטרה חושדים אף כי פאקר נתן שוחד לראש הממשלה נתניהו. בכוונת המשטרה להציג את עדותו בפני הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שיחליט כיצד לפעול.

 

כתבות נוספות בנושא >>

בעקבות תמונותיו של פאקר על היאכטה: הפרקליטות תבקש ממקסיקו חיקור דין למיליארדר
בזמן שבארץ מנסים לתאם מועד לעדותו: פאקר תועד נופש על יאכטה במקסיקו

פרשת המתנות: נתניהו הצליח להרחיק את החשד לשוחד

 

פאקר ירש לפני למעלה מעשור את השליטה בתאגיד של משפחת פאקר החולש על תחומי תקשורת, הימורים ותיירות.

 

לפני כשנה נחשף בחדשות עשר, שפאקר רכש וילה בקיסריה, בשכנות למשפחתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובנוסף דירה במלון "רויאל ביץ'" בתל אביב. עוד דווח  כי פרקליטו של פאקר פעל עבורו אצל שר הפנים כדי להשיג עבורו מעמד של תושב קבע בישראל וכי פאקר נתן הטבות לבנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו.

 

ראש הממשלה נתניהו, בנו יאיר וג'יימס פאקר
 

ראש הממשלה נתניהו, בנו יאיר וג'יימס פאקר(חדשות 10)

נתניהו נחקר בנושא שש פעמים כשהפעם האחרונה היתה לפני כעשרה ימים. בחקירה הצליח ראש הממשלה להרחיק את החשד בעבירת שוחד אולם במשטרה סבורים כי עדיין יש ראיות לעבירה זו.

 

  • תגיות: