סערת חוטובלי - נשיא איחוד היהדות הרפורמית: "רה"מ חייב לפטרה"

בתגובה להתבטאות סגנית שר החוץ נגד יהדות ארה"ב, אמר הרב ריק ג'ייקובס בריאיון לחדשות עשר: "אמירותיה מלאות בורות, מקוממות ועלולות לשמש אנטישמים באמריקה הצפונית" • בכירים במשרד החוץ: "חוששים שבמידה וחוטובלי תפוטר - ביטן או אמסלם ימונו במקומה"

הרב ריק ג'ייקובס, נשיא האיחוד ליהדות רפורמית באמריקה הצפונית, קרא הערב (חמישי) בריאיון לחדשות עשר לראש הממשלה בנימין נתניהו, לפטר את סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בשל התבטאויותיה החריפות נגד יהדות ארצות הברית: "זה לא הזמן להמשיך לומר לנו באנגלית מילים נפלאות על כל כמה אנחנו חשובים, נתניהו כעת חייב לפטרה - זה המינימום הנדרש".

 

בתשובה לשאלה כיצד הגיב כששמע את ההאשמות שהטיחה חוטובלי ביהדות ארה"ב, אמר ג'ייקובס כי "הייתי בטוח שלא אוכל להיות מופתע לשמוע עוד בכיר בממשלת ישראל אומר מילים קשות על היהדות הרפורמית והלא אורתודוכסית - אבל המילים של חוטבולי היו כה מלאות בורות ומשמיצות".

 

>> לכתבות נוספות בנושא - סערת חוטובלי:

מקורבי רה"מ: נתניהו שוקל לפטר את סגנית שר החוץ חוטובלי

ריבלין: "זמן לברית מחודשת עם יהדות ארה"ב בטרם נאחר את המועד"

חוטובלי תקפה את יהדות ארה"ב; נתניהו התנער: "דברים פוגעניים"

 

ריק ג'ייקובס, נשיא האיחוד ליהדות הרפורמית באמריקה הצפונית
 

ריק ג'ייקובס, נשיא האיחוד ליהדות הרפורמית באמריקה הצפונית(חדשות 10)

"חשבתי לעצמי - איך היא יכולה להיות סגנית שר החוץ? איך היא יכולה להיות אחראית למסר הדיפלומטי של מדינת ישראל? זה מקומם", הוסיף ג'ייקובס ואמר כי "אמירותיה של חוטובלי משרתות אנטישמים בצפון אמריקה".

 

ג'ייקובס התייחס גם לקרע הגדל בין יהדות התפוצות לישראל. "השקפות הממשלה, ובראשה נתניהו, בעיקר בנושא הכותל והגיור - גרמו בחודשים האחרונים לדחיקה החוצה של יהדות התפוצות". הוא הוסיף כי "הממשלה לא יכולה לפעול נגד רוב היהודים בעולם, זה נגד האינטרס של הציונות".

 

תגובתו של נתניהו מוקדם יותר היום להתבטאויות סגנית שר החוץ, כשכינה אותן "השתלחות", הייתה חריפה במיוחד. חוטובלי היא לא הראשונה שמביכה את נתניהו ואת ממשלתו, ומקרים קודמים רבים לא גרמו לתגובה כזו. עם זאת, קשה עדיין לדעת אם ראש הממשלה יחליט לפטרה. בתוך כך, בכירים במשרד החוץ אמרו לחדשות עשר, שהם חוששים שבמידה ונתניהו יחליט לפטר את חוטובלי, הוא ימנה במקומה את ח"כ דוד ביטן או ח"כ דודי אמסלם.


ברק רביד השתתף בהכנת הידיעה

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי חתמה יחד עם שרת החוץ של אקוודור על הסכם
 

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי חתמה יחד עם שרת החוץ של אקוודור על הסכם(שלומי אמסלם, משרד החוץ)

  • תגיות: