10tv, 10tv

המשטרה עצרה מספר חשודים ברצח טל קורקוס, בהם עבריינים בכירים

לבקשת חדשות עשר, התיר ביהמ"ש לפרסם כי המשטרה התקדמה משמעותית בחקירת הרצח של העבריין שהפך לעד מדינה וחוסל לפני ארבעה חודשים באשקלון ובחקירת רצח אלישע סבח. ההתקדמות הובילה למעצרם של מספר חשודים, בהם שני ראשי ארגוני פשע, ששמם נאסר לפרסום

  • פורסם ב:
  • 22/11/2017 16:43
  • |
  • עודכן ב:
  • 22/11/2017 18:25
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

ארבעה חודשים אחרי חיסולו של עד המדינה טל קורקוס באשקלון, התיר היום (רביעי) בית המשפט לפרסם כי היחידה המרכזית של מרחב נגב בפיקודו של סנ"צ יגאל קלימיאן עצרה כמה חשודים בחשד למעורבות ברצח עד המדינה טל קורקוס. כמו כן, נעצרו חשודים ברצח אלישע סבח, שנרצח באפריל בנתניה.

 

המידע הותר לפרסום לבקשת חדשות עשר, ובמסגרתו נודע כי בחודשים האחרונים חלה התפתחות משמעותית בפרשה שהובילה למעצרם של החשודים, בהם גם שני עבריינים בכירים, ששמם נאסר לפרסום.

 

>> טל קורקוס - כתבות נוספות:

עד מדינה לשעבר חוסל באשקלון: בכיר בארגון פשע נרצח בפיצוץ ברכבו

העבריין שיריביו חשודים בחיסול אשתו מתראיין לראשונה

העבריין שהורשע ע"י עד המדינה שחוסל: "לא ממרר בבכי - אך לא קשור לרצח"

 

עו"ד משה יוחאי, סנגור אחד החשודים שנעצרו, מסר: "מרשי אינו קשור לרצח קורקוס. מאמציה של המשטרה לקשור אותו לתיק זה לא ישאו פרי והטענות שלנו כנגד אופי והתנהלות החקירה ישמעו לאחר שצו איסור הפרסום הגורף הלא מידתי והלא מובן יוסר".

 

עו״ד יהלי שפרלינג ועו״ד דורון נוי ממשרד נוי סננס שפרלינג חצרוני המייצגים שלושה מהחשודים מסרו: "החשודים מכחישים בתוקף את החשדות נגדם, אין להם קשר לרצח ואין להם שום ענין בחיסולו של הנרצח, אנחנו מצפים ממשטרת ישראל שתבצע חקירה שמטרתה חקר האמת ולא חיפוש אחר כותרות".

 

טל קורקוס, בריאיון לחדשות 10 בשנה שעברה
 

נעצרו חשודים ברצח טל קורקוס (ארכיון)(חדשות 10 - צילום מסך)

קורקוס חוסל בפיצוץ רכב באשקלון בלילה של ה-27 ביוני השנה. הוא היה בכיר בעולם הפשע הישראלי, יד ימינו של העבריין ניבי זגורי, ואחד האנשים הכי חזקים בדרום הארץ. בשנת 2007 הוא הפך לעד מדינה והפליל את זגורי, שנשלח בעקבות כך לשבע שנות מאסר.


לאחר מכן הוא נכנס לתכנית להגנת עדים, נסע עם אשתו, דבורה הירש, וילדיו לחו"ל, אך לא הסתדר וחזר לארץ, על אך הסיכון הברור שבדבר. כשחזרו לארץ יחסיהם עלו על שרטון, הוא היה אלים כלפיה והיא אף הוציאה צו הרחקה על מנת שיתרחק ממנה. הוא התעלם מהצו ואף נשלח לכלא בגלל שהפר אותו. בזמן שהיה בכלא, הירש נרצחה, במרץ של השנה שעברה. היא הייתה בחניית ביתה, ונורתה לעיני שלושת ילדיה.

 

עו
 

עו"ד משה יוחאי(באדיבות המצולם)

"אם היה משהו שרציתי בחיים זה לחזור להיות לידה וליד הילדים", אמר פעם בראיון, "שום דבר מעבר. יכול להיות שאם הייתי מתנהל אחרת מולה היא הייתה נשארת קרובה אליי וכל זה לא היה קורה", הוא הודה.

 

ביום שהשתחרר מהכלא הוא קיבל החלטה לשנות כיוון. "הגעתי לפרשת דרכים: או שאני נוקם בכל מי שיש לו חלק ברצח של דבורה, או שאני בוחר בילדים שלי. כשהגדול אמר לי 'אין לנו אמא, שיהיה לנו לפחות אבא' זה שבר אותי. אין צ'אנס שאני אתן לילדים שלי לחוות עוד פעם את הריחוק שלי מהם". אלא שהחשבון הפתוח של קורקוס עם אויביו בסופו של דבר הגיע גם אליו עצמו.

 

עו״ד יהלי שפרלינג ועו״ד דורון נוי
 

עו״ד יהלי שפרלינג ועו״ד דורון נוי(באדיבות המצולם)

  • תגיות: