"שוברים שתיקה" טוענים: "זה סרטון האירוע שבו הכה דובר הארגון את הצעיר הפלסטיני"

צילום שמתפרסם בפעם הראשונה הוא ההוכחה, לטענת ארגון השמאל, כי צעיר פלסטיני הוכה קשות בחברון על ידי דין יששכרוף - מי שהפרקליטות קבעה שהעיד על אירוע שלא קרה. בקטע הווידאו נראה דובר הארגון כשהוא מוליך פלסטיני אזוק שעל פניו נראים סימני חבלות

  • פורסם ב:
  • 20/11/2017 22:03
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/11/2017 22:08
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

סערת "שוברים שתיקה": אחרי שהפרקליטות קבעה שדובר הארגון דין יששכרוף שיקר בעדותו לארגון כי בעברו היכה קשות פלסטיני בחברון, מתפרסם הערב (שני) בפעם הראשונה סרטון שהוא ההוכחה לטענת הארגון שאכן בפלסטיני הוכה בידיו.

 

בקטע הווידאו, ממארס 2014, נראה מפקד המחלקה אז, דין יששכרוף, כשהוא מוליך פלסטיני אזוק שעל פניו נראים סימני חבלות. לדברי הארגון זהו הפלסטיני שהוכה ולא הפלסטיני שאותו חקרה המשטרה.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

הפרקליטות הודיעה: התיק נגד דובר "שוברים שתיקה" לא ייפתח מחדש

דובר שוברים שתיקה: "נחקרתי על הכאת הפלסטיני הלא נכון"

פרקליטתו של יששכרוף: "החקירה היתה מוטה פוליטית"

 

עוד ניתן לראות את רובן סילברסטון הקשר, חייל בודד מלונדון, שלמעשה עדיין לא העיד במשטרה והוא מאשר לדברי "שוברים שתיקה" את הטענות של דובר הארגון.

 

דין יששכרוף, דובר שוברים שתיקה
 

דין יששכרוף, דובר שוברים שתיקה(YouTube)

את הסרטון צילום צלם פלסטיני של ארגון "בצלם", ואז הוא לא חשב שהם דרמטיים מדי ועל כן לא הביא לפרסום החומרים. לאחר הודעת הפרקליטות על סגירת התיק נגד יששכרוף, אותו צלם פלסטיני מצא את החומרים והביא אותם ל"שוברים שתיקה".

 

בעקבות הסרטון החדש בארגון דורשים לפתוח מחדש את החקירה ואומרים כי הוכח שפרקליט המדינה, שי ניצן, ניהל חקירה "רשלנית וכושלת". מנכ"ל "שוברים שתיקה", אבנר גבריהו: "כשארגוני ימין תוקפים את הארגון ומכנים אותנו בוגדים ושקרנים זה דבר אחד, אבל כשפרקליטות המדינה מקבלת החלטה על סמך חקירה מבישה ורשלנית, וקובעת שדין יששכרוף שקרן - זה צריך להפחיד כל אזרח במדינה שהדמוקרטיה חשובה לו.

 

עוד הוסיף גבריהו כי "על פרקליטות המדינה לתת את הדין על הצטרפותה לרדיפה פוליטית שיזמה השרה הממונה עליה. העובדה שהאמת יצאה לאור רק בגלל ששוברים שתיקה הצליחו לבצע בארבעה ימים את החקירה שמערכת אכיפת החוק כשלה לעשות בחצי שנה לאחר שהתמסרה לאג'נדה פוליטית - מבעיתה".

 

מארגון "בצלם" נמסר כי "למצ"ח ולפרקליטות מסורת ארוכה של חקירות רשלניות בנוגע למציאות בשטחים, והכול במטרה לטייח בשירות הכיבוש. עכשיו נחשף שהם הובילו עוד חקירה רשלנית - והפעם ככלי שרת בידיה של שרת המשפטים, אבל למען אותה המטרה בדיוק: טיוח בשירות הכיבוש".

 

 

"חקירה רשלנית". אבנר גבריהו, מנכ"ל שוברים שתיקה(חדשות 10)

מוקדם יותר היום כאמור, משנה לפרקליט המדינה, נורית ליטמן, הודיעה כי למרות בקשת האגודה לזכויות האזרח, התיק נגד דובר "שוברים שתיקה", דין יששכרוף, בגין הכאת פלסטיני בחברון, לא ייפתח מחדש.

 

במכתבה, מציינת ליטמן כי טענתו של יששכרוף, לפיו נחקר אדם לא נכון, סותרת דברים קודמים שמסר וכינתה אותה "טענה מאוחרת שאין בה ממש". בנוסף, כתבה ליטמן כי "הטענות לפיהן גורמי אכיפת החוק פועלים כביכול מתוך שיקולים החורגים ממסגרת החקירה הן טענות חסרות כל יסוד". ליטמן הוסיפה כי טענות יששכרוף שהועלו בימים האחרונים לא ישפיעו על ההחלטה לסגור את התיק שכן היא התקבלה על בסיס "ניתוח ראיות שנגבו בחקירה מקצועית".

 

"מסקנתנו נותרה בעינה ונבקש להסתייג מייחוס כל שיקול שאינו ענייני להכרעה שניתנה בעניין זה, בהיעדר יסוד כלשהו לטענות בעניין זה", סיכמה ליטמן. באגודה לזכויות האזרח השיבו למכתבה של ליטמן וטענו כי הוא אינו מספק מענה לטענות שהעלו בפני פרקליט המדינה.

 

בתוך כך, ארגון "מילואימניקים בחזית" פרסם סרטון בו מציג אורי ברכיה את גרסתו לנושא. "הייתי הסמל של דין לכל אורך התקופה בחברון", אומר ברכיה, "אני רוצה לומר באופן חד וברור שכל מה שהוא אומר זה שטויות. לא קרה שו דבר כזה והכל שקר אחד גדול".

 

  • תגיות: