אמו של דובר "שוברים שתיקה": "שציפי חוטובלי תגיב אחרי שבנה ישרת בצה"ל"

שגריר ישראל בגרמניה, אביו של דין יששכרוף - דובר ארגון השמאל שהפרקליטות קבעה כי לא היכה באלימות מופרזת פלסטיני - התייצב היום לצידה של אשתו שקוראת לשרי ושרות הממשלה להפסיק להסית נגד חיילי צה"ל ונגד בנם

"מספיק זה מספיק, החלטתי להפסיק לשתוק". כך אמרה היום (ראשון) לורה קם-יששכרוף, אימו של דין יששכרוף, דובר "שוברים שתיקה" לחדשות עשר.


את הדברים היא אמרה לאחר שסגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, כינתה את בנה, כמו גם חיילים קרביים אחרים לשעבר שחברים כיום בארגון - "בוגדים שצריך להתבייש בהם". עוד אמרה אימו של יששכרוף "אני מציעה לסגנית השר חוטובלי לחכות עד שהבן שלה יגדל ויסכן את חייו וישים אותם על הכף כדי להגן על המדינה, ואז שתדבר איתי".

 

>> כתבות נוספות בנושא:

דובר שוברים שתיקה: "נחקרתי על הכאת הפלסטיני הלא נכון"

פרקליטתו של יששכרוף: "החקירה הייתה מוטה פוליטית"
"שקד רוצה לפגוע בשוברים שתיקה": דובר הארגון נחקר במשטרה

 

 

"כשהבן שלה יגדל, שתדבר איתי". סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי(חדשות 10)

בפוסט שפרסמה בפייסבוק כתבה האם: "אני מפרסמת פוסט זה כדי לדחוק בחברי ממשלה ובנציגי ציבור להפסיק באופן מידי להשתמש בשפת תבערה ושנאה נגד כל חייל שסיכן את חייו במשך שנים כדי להגן על הדמינה. מילים כאלה חותרות תחת כל דיון ציבורי מכבד והן מסיתות".

 

אל הזירה הסבוכה הצטרף גם אביו של דין, ג'רמי יששכרוף, שגריר ישראל בגרמניה. היום הוא שיתף בחשבון הטוויטר שלו את דבריה של אשתו, וקרא נגד שרי ישראל - "הפסיקו להסית".


כל זה קורה כאשר מלחמת הגרסאות בין הרשויות לבין שוברים שתיקה, באשר לעדותו של דין יששכרוף על הכאת אזרח פלסטיני, נמשכת. אתמול טען יששכרוף כי ג'וליאני, הפלסטיני שטען שהיכה ובגינו נחקר, הוא כלל לא האדם הנכון. זאת, לאחר שג'וליאני כזכור טען כי הוא כלל לא הכה אותו, מה שהביא לסגירת התיק, ולקביעת הפרקליטות שהאירוע לא התרחש כלל.

 

"הם פשוט חקרו את הבן אדם הלא נכון באירוע הלא נכון", טען, "זה פשוט לא הוא. ג'וליאני נעצר בזמן הפגנה אחרת בחברון, וזה בכלל לא האירוע שאני העדתי עליו. אם היו טורחים להראות לי תמונה שלו, בשלב כלשהו של החקירה, ושואלים אותי האם זה מי שהכנסתי לו ברכיות, הייתי אומר להם שזה לא האיש וזה לא האירוע".

 

דין יששכרוף עם ג'וליאני. "האיש הלא נכון"
 

דין יששכרוף עם ג'וליאני. "האיש הלא נכון"(שוברים שתיקה)

בשבוע שעבר הודיעה הפרקליטות, בתום חקירה של המשטרה ולאחר בחינת הממצאים, כי החליטה לסגור את התיק בעניינו של יששכרוף בעילה של חוסר אשמה. "מהראיות שנאספו, הדברים אשר תוארו על ידו לא אירעו כלל ועיקר", כך נכתב בהודעת הפרקליטות. במהלך כנס של הארגון תיאר יששכרוף כיצד היכה פלסטיני עד שדימם והתעלף, ללא כל הצדקה מבצעית.

 

בחקירה התברר כי העצור באירוע המדובר הוא חסן ג'ולאני, שהכחיש כי מעצרו לווה באלימות כלשהי מצד החיילים, מלבד שימוש בכוח לצורך איזוקו. "ג'ולאני טען כי לא הוכה, לא נחבל, לא דימם, לא הסתחרר ולא התעלף", נמסר מהפרקליטות. מפקדו של החשוד וחומרי חקירה נוספים המצויים בתיק מאשרים את טענתו של ג'ולאני, כך על פי הפרקליטות.

  • תגיות: